جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

بهره مندی 3 هزار و 43 حادثه دیده از خدمات امدادی هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 3 هزار و 43 حادثه دیده از خدمات امدادی هلال احمر

3 هزار و 43 حادثه دیده از خدمات امدادی هلال احمربهره مند شدند .

معاون امداد و نجات  هلال احمر استان  گفت : از این تعداد هزار و 153 نفر در حوادث جاده ای ،100 نفر درسیل و ابگرفتگی ،20 نفر در حوادث کوهستان و 49 نفر در حوادث طبیعی شهری و امداد رسانی و همچنین 438 نفر نیز از خدمات حضوری بهره مند شدند .

عارف زاده با اشاره به اینکه امدادگران و نجاتگران داوطلب جمعیت هلال احمر در شش ماه نخست امسال 493 حادثه طبیعی و غیر طبیعی را پوشش امدادی دادند افزود : از این تعداد ،حوادث جاده با 304 فقره بیشترین امار را به خود اختصاص داده است .

وی گفت : اعضای هلال احمر 14 پایگاه ثابت و 3 پایگاه سیار در استان دایر است و در این مدت توانستند به وضعیت 2 هزار و 352 مصدوم رسیدگی کنند .

معاون امداد و نجات  هلال احمر استان  گفت :از این تعداد مصدوم ،273 نفر برای درمان بیشتر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده و هزار و 529 نفر نیز دارای جراحات سطحی بودند سرپایی درمکان شدند .

عارف زاده افزود :فعالیتهای امدادی این اعضا در این مدت از سوی 2 هزار و397 نفر امداد گر و نجاتگر عضو داوطلب این مجموعه صورت گرفته است که در قالب 587 تیم تخصصی عملیاتی ساماندهی شده به ارائه خدمات امدادی می پرداختند .

وی به حوادث جاده ای و غیر جاده ای پوشش داده شده از شوی هلال احمر خبر داد و گفت :امار کل حوادث پوشش داده تابستان 91 ،171 مورد بوده است که این عدد امسال به 214 مورد رسیده است .

معاون امداد و نجات  هلال احمر استان  گفت : بخشی از افزایش امار تصادفات  و حوادث استان به لحاظ الحاق طبس به خراسان جنوبی است به گونه ای که از 493 مورد حادثه ی شش ماه اول امسال ،90 مورد مربوط به این شهرستان بوده است .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار خراسان جنوبی