جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

بهره مندی 2 هزار روستایی از خدمات هلال احمر بشرویه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 2 هزار روستایی از خدمات هلال احمر بشرویه

از ابتدای امسال تاکنون پيش از 2 هزار  روستایی از خدمات هلال احمر بشرویه بهره مند شدند

رئیس جمعیت هلال احمربشرویه از بهره مندی 2 هزار و 136 نفر از اهالي روستا از خدمات جمعیت هلال احمر این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، علیرضا عارفیان با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان همیشه در اولویت فعالیت های هلال احمر است، اظهار کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر این شهرستان همیشه در تمامی صحنه ها حضور داشته و در فعالیت های انسان دوستانه قدم های بزرگی را برداشته اند.

وی به طرح اعزام کاروان سلامت به رسوتاهای دور افتاده و محروم اشاره کرد و افزود: اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به نقاط محروم بارقه‌ای از امید در دل مردم روستانشین مناطق دورافتاده ایجاد کرده که باید تداوم داشته باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه با بیان اینکه از ابتدای سال دو کاروان سلامت به مناطق محروم این شهرستان اعزام شده اند، گفت: تعداد 136 نفر از اهالی روستاهای محروم بشرویه از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شده اند.

عارفیان به اهداف اجرای این طرح در مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: محرومیت‌زدایی، کمک به ارتقاء سطح سلامت اقشار کم برخوردار و توانمندسازی ارتقای مهارت مردم در مناطق محروم از جمله اهداف اصلی این طرح است.

وی با بیان اینکه در این مرحله از اعزام زنان و کودکان روستایی غربالگری می‌شوند، تصریح کرد: ویزیت رایگان، بینایی سنجی، مشاوره خانواده، آموزش کمک های اولیه از دیگر اقدامات و فعالیت های کاروان سلامت در روستاها است.

عارفیان اظهار کرد: یک پزشک عمومی، یک بینایی سنج، یک روانشناس، یک ماما و یک تیم پزشکی و مشاوره‌ای در تمامی کاروان های سلامت حضور دارند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی