سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

بهره مندی مردم روستای درمیان از شبکه های دیجیتال - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی مردم روستای درمیان از شبکه های دیجیتال

بیست و هفتمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی در روستای درمیان راه اندازی شد که با افتتاح آن هزار و 500 نفر از 18 شبکه تلویزیونی و 19 شبکه رادیویی بهره مند شدند

.بیست و هفتمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی در روستای درمیان راه اندازی شد که با افتتاح آن هزار و 500 نفر از 18 شبکه تلویزیونی و 19 شبکه رادیویی بهره مند شدند

این فرستنده با اعتبار 175 میلیون تومان از محل اعتبارات سازمان صدا وسیما خراسان جنوبی و همچنین کمک دهیاری روستای درمیان راه اندازی شد.

مدیرکل صدا وسیمای خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این فرستنده با تشکر از همکاری مردم در راه اندازی سریع آن گفت: طبق توافق سال قبل میان معاونت امور استانها و استانداری خراسان جنوبی، قرار شد 60 فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی کنیم که با تخصیص به موقع اعتبارات دولتی تا پایان امسال این فرستنده ها راه اندازی خواهد شد.

اقای ثقفی بابیان اینکه پوشش شبکه های دیجیتال در کشور 90 درصد است و ما 7 درصد از میانگین کشوری فاصله داریم گفت: با افتتاح این 60 ایستگاه تا پایان سال به 90 درصد میانگین کشوری خواهیم رسید.

وی از تامین تمامی تجهیزات مورد نیاز این فرستنده ها خبرداد و افزود: در صورت تامین به موقع اعتبارات برای ایجاد زیرساختها پوشش فرستنده های دیجیتال دراستان به 90 درصد خواهد رسید که اولویت بیشتر با مناطق مرزی استان است.

نماینده شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تشکر از سازمان صدا و سیما در راه اندازی فرستنده های دیجیتال در استان گفت : بسیار خوشحالم که مسئولان سازمان صدا و سیما به وعده های خود در خصوص راه اندازی فرستنده های دیجیتال در خراسان جنوبی عمل کردند .

حجت الاسلام عبادی با اشاره به پیگیریها برای راه اندازی 60 فرستنده دیجیتال در خراسان جنوبی، اظهار امیدواری کرد با اعتبارات دولت و کمکهای مردمی زیرساختهای لازم برای راه اندازی این فرستنده ها آماده شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی