جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بهره برداری رسمی از واحد تولید جرم قلیایی در سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری رسمی از واحد تولید جرم قلیایی در سربیشه

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره صمت سربیشه گفت: این خط تولید چهارمین مرحله از طرح بهره برداری رسمی از واحد تولید جرم قلیایی در سربیشهتوسعه این کارخانه است که با هزینه حدود 4 میلیارد تومان به دست آقای رحمانی به بهره برداری رسید.
ملایی ظرفیت خط تولید جرم های دیر گداز قلیایی را 30 هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این خط، زنجیره ارزشی تولیدات کارخانه اکسید منیزیم سربیشه کامل تر شد.
جرم های پاششی، کوبیدنی کوره قوس الکتریکی، پوشش تاندیش، ریختنی و پرکردنی، پنج نوع جرمی هستند که از تیرماه بصورت آزمایشی در این خط تولید می شوند که توانسته در این مدت مورد استقبال واحدهای تولید فولاد کشور قرار گیرند.
افتتاح این طرح زمینه اشتغال 50 نفر را فراهم کرده است.
همچنین امروز در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه عملیات اجرایی واحد دانه بندی منیزیت با ظرفیت سالانه 100 هزار تن و همچنین تولید آجر و جرمهای نسوز قلیایی با ظرفیت 96 هزار تن که آخرین مرحله طرح توسعه این کارخانه است، آغاز شد.
خراسان جنوبی با داشتن ذخایر بزرگ منیزیت به قطب تولید اکسید منیزیم کشور تبدیل شده و زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر را در مجموعه خطوط تولید و معادن شرکت های "تهیه و تولید مواد نسوز کشور" و "معدنی نسوز بیرجند" فراهم کرده است.