رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸

بهره برداری از 78 طرح، ارمغان هفتمین روز دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 78 طرح، ارمغان هفتمین روز دهه فجر

78 طرح عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی در هفتمین روز از دهه فجر با هزینه بیش از 41 میلیارد تومان در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

78 طرح عمرانی، خدماتی و اشتغالزایی در هفتمین روز از دهه فجر با هزینه بیش از 41 میلیارد تومان در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

در شهرستان بیرجند 8 طرح شامل طرح پرواربندی دام 15 راسی، کارخانه تولیدات لبنی در شهرک صنعتی بیرجند، 3راه روستایی مزار کوه، کلاته میر حسن و قطار گز و اجرای آب نما در محور راه روستایی شوشود به قطار گز، مجتمع آبرسانی القار واگذاری زمین به صنوف آلاینده در شهر بیرجند با هزینه 14 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
در شهرستان طبس هم 2 طرح شامل مدرسه 12 کلاسه برکت با 6 هزار و 845 متر مربع فضای آموزشی و هزینه 1 میلیارد و 600 میلیون تومان و پلی کلینیک تامین اجتماعی با بخشهای رادیولوژی، تزریقات و پانسمان، داروخانه و درمانگاه مامایی با هزینه 15 میلیارد تومان افتتاح شد.
مردم شهرستان بشرویه نیز شاهد افتتاح 6 طرح عمرانی، خدماتی با اعتبار یک میلیارد و 522 میلیون تومان بودند.
مرکز خدمات جامع سلامت روستایی روستای شهرک امام خمینی، برق رسانی به موتور پمپ برکت، طرح هادی روستای فتح آباد
، احیا و مرمت قنات و احداث کانال آبرسانی روستاهای خانیک، یگی و مجدو ۵ طرح نیروگاه خورشیدی خانگی به بهره برداری رسید. 6 خودرو نیسان هم به مددجویان کمیته امداد واگذار شد.
٢١٠٠ خانوار شهرستان نهبندان هم امروز از مزایای 9 طرح عمرانی بهره مند شدند .
این طرح شامل كتابخانه ي سيار روستايي، ٣ پروژه ي آبياري نوين تحت فشار و كم فشار در دهستان نه و بندان ، طرح بهسازي معابر 3 روستا ،15 كيلومتر از روكش آسفالت گرمِ كيلومتر ٧٠ تا ٨٥ محور پر تردد نهبندان - زابل و گلزار شهداء روستاي سموري است که با برای بهره برداری از آن ١ ميليارد و ٥٤٦ ميليون تومان هزينه شده است.
در شهرستان درمیان هم 6 طرح عمرانی به نمایندگی از 42 طرح با اعتبار 4 میلیارد و 66 میلیون تومان به بهره برداری رسید و حدود 4 هزار و 211 خانوار هم از مزایای آن بهره مند شدند.
اسفالت معابر شهری اسدیه، مدرسه 3 کلاسه اشک، 2 بوستان روستایی و آسفالت معابر روستاهای هندوالان و نوغاب از جمله این طرحهای امروز درمیان بود .
دربخش سده شهرستان قاین هم 6 طرح از جمله ساختمان دهیاری وآسفالت معابر و جدول گذاری معابر روستای آویچ، پارک و زیرسازی آسفالت روستای محمد آباد پسکوه و 12 کانس مدیریت بحران با هزینه 3 میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره برداری رسید وعملیات اجرایی آبرسانی به روستای سراب و زمین ورزشی چمن مصنوعی روستای قومنجان آغاز شد.

نماز خانه دبیرستان پسرانه شهید رفیعی عشق آباد هم با هزینه ۳۰ میلیون تومان بهره برداری شد تا مورد استفاده 70 دانش اموز قرار گیرد.
در خضری دشت بیاض هم مرمت و بهسازی دفتر انجمن خوشنویسان ، گازرسانی به مجتمع گلخانه ای شهرک صنعتی ، احیا و مرمت قنوات روستای خشکان و مرمت وبهسازی مرکز صنایع دستی با اعتبار 144 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

در سرایان هم عملیات اجرایی تعاونی مجتمع تامین نیاز دام و طیور با سرمایه اولیه دویست میلیون تومان 21 نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش آغاز شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی