جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بهره برداری از 6 بند خاکی، تا نیمه نخست امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 6 بند خاکی، تا نیمه نخست امسال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، فرمانده قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه نیروی زمینی سپاه پاسداران کشور امروز دربهره برداری  از 6 بند خاکی، تا نیمه نخست امسال بازدید از طرحهای محرمیت زدایی قرارگاه شهید ناصری در شهرستانهای درمیان و سربیشه ، محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان را از جمله فعالیت‌های این قرارگاه در استانهای خراسان جنوبی و رضوی دانست.

سردار مجیدرضا حسن زاده با اشاره به اینکه در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری پارسال 11 بند خاکی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید، افزود: هم اکنون 6 بند خاکی در این استان در دست اجراست که پیش بینی می شود تا نیمه نخست امسال به بهره برداری برسد.

وی گفت: در این راستا 16 بند خاکی با ظرفیت 300 هزار تا یک میلیون مترمکعب در خراسان جنوبی مورد بهره برداری مردم قرار می گیرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه نیروی زمینی سپاه پاسداران کشور با اشاره به اینکه این بندهای خاکی به صورت کارشناسی و هدفمند احداث شده است، افزود: جلوگیری از ورود سیلاب به اراضی پایین دست و افزایش آبدهی قنوات از مهمترین مزایای این بندهای خاکی است.

وی احداث مسکن برای نیازمندان و محرومان را از دیگر فعالیت های  قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه عنوان کرد و افزود: در این راستا هفته گذشته توافق نامه ای با همکاری سازمان بهزیستی کشور و نیروی زمینی سپاه پاسداران برای ساخت 5 هزار و 252 واحد مسکونی برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی امضا شده که در استانهای مرزی کشور احداث شود.

سردار حسن زاده گفت: از این تعداد 800 واحد مسکونی مربوط به قرارگاه ثامن الائمه شامل استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

وی کارهای عمرانی، تأمین امنیت و مباحث فرهنگی را ازجمله فعالیت های قرارگاه ثامن الائمه عنوان کرد و افزود: بهسازی مساجد، توزیع بسته های غذایی و تأمین جهیزیه و ترویج ازدواج آسان را از فعالیت های حوزه فرهنگی این قرارگاه است.