جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از 50 واحد مسکونی در بافت فرسوده خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 50 واحد مسکونی در بافت فرسوده خراسان جنوبی

alt

سهیمه مسکن مهر در بافت فرسوده خراسان جنوبی 250 واحد است که 50 واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی پرداخت تسهیلات برای بازسازی بافت فرسوده را به دو صورت عنوان کرد و گفت: یک بخش آن تسهیلات بافت فرسوده بدون قرمز شدن فرم (ج) و بدون سپرده گذاری اولیه برای شش شهر دارای محدوده مصوب و بخش دیگر مسکن مهر خود مالکی بافت فرسوده در مرکز استان با نرخ سود 7 درصد و در شهرستان ها با نرخ چهار درصد با قرمز شدن فرم (ج) است.

مالکی افزود: علاوه بر این تسهیلات متقاضیان از سایر مزایا مثل بخشودگی 40 درصد حق الزحمه نظارت توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان، معافیت کامل از مالیات هنگام نقل و انتقال و تخفیف عوارض ساخت و تراکم توسط شهرداری هم بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه سهمیه نهایی تسهیلات تا پایان سال 91 تعداد 700 واحد بوده، گفت: تاکنون 523 نفر از این تسهیلات برای بازسازی بافت فرسوده استفاده کرده اند.

وی مساحت محدوده بافت فرسوده استان را 425 هکتار عنوان کرد و بیان داشت: بیرجند با 164 هکتار بیشترین بافت فرسوده استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی به پروژه های در دست اجرای امسال در بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: تعریف و تصویب پروژه های محرک و مشارکت برای سرمایه گذاری، پیش بینی و تصویب اجرای پل ارتباطی به محله موسی بن جعفر درقالب تفاهم نامه سه جانبه با استانداری و شهرداریو فراخوان عمومی برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز در اراضی دولتی واقع در بافت در قالب پروژه های تعریف شده و پیگیری ایجاد دفتر نوسازی محلی در بافت توسط شهرداری از محل این اقدامات است.

منبع: معاونت اطلاعات واخبار مرکز خراسان جنوبی