سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

بهره برداری از 4 طرح جهاد کشاورزی در زیرکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 4 طرح جهاد کشاورزی در زیرکوه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، امروز در پنجمین روز از هفته جهاد کشاورزی  4 طرح  کشاورزی دبهره برداری از 4 طرح جهاد کشاورزی در زیرکوهر شهرستان زیرکوه با حضور میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به بهره برداری رسید.

این طرحها شامل بهره برداری از  پروژه آبیاری کم فشار روستای شیرگ بخش زهان به مساحت 48 هکتار  با هزینه 336 میلیون تومان  از محل اعتیارات ملی ، افتتاح فاز اول کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی همچون عناب، زرشک، زعفران با ظرفیت اسمی 5 هزار تن و اشتغالزایی بیش از 30 نفر است.

همچنین امروزطرح آبیاری کم فشار چاه دشت شیرکوه به نمایندگی از 8 طرح در مجموع با هزینه یک میلیاردو 160 میلیون تومان به بهره برداری رسید و 450 خانوار از آن بهره مند شدند. بهره برداری از ساختمان جدید جهاد کشاورزی زیرکوه با زیربنای 260 متر مربع و با هزینه 273 میلیون تومان  از طرحهای دیگری بود که افتتاح شد. 
بازدید از محلات عشایری پسکوه بمرود و مجتمع آبرسانی به محلات عشایری و دیدار با خانواده شهید قنبری فرد شهید جهاد گر و اولین شهید شهرستان زیرکوه از دیگر برنامه هایی بود که امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری انجام شد.