رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

بهره برداری از 4 طرح بهزیستی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 4 طرح بهزیستی

alt

به مناسبت هفته بهزیستی، چهار طرح بهزیستی خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل مرکز ترک اعتیاد، مرکز مشاوره روان شناختی ،خانه ترم مهر و مرکز اشتغال زنان بی سرپرست است که در بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به وجود 35 مرکز مشاوره اجتماعی در استان گفت: 10 مرکز مشاوره عمومی، شش مرکز تخصصی و هفت مرکز روان‌ محلی نیز در استان فعال هستند.

 اکبری مطلق با اشاره به افتتاح و آغاز فعالیت مرکز مشاوره عمومی میثاق در بیرجند یادآور شد: این مرکز پنجمین مرکز مشاوره بیرجند و بیست و هشتمین مرکز اجتماعی استان است.

وی افزود: این مرکز بیش از 75 درصد خدمات خط 1480 استان را پوشش می دهد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت 29 مرکز درمان اعتیاد در استان گفت: از این تعداد 15 مرکز سرپایی غیر دولتی، یک مرکز سرپایی دولتی، هفت مرکز اقامتی میان مدت، چهار مرکز DICو یک مرکز سرپناه شبانه فعال است.

 وی با اشاره به اینکه سال گذشته پنج و نیم میلیارد تومان در حوزه پیشگیری از اعتیاد در سطح استان هزینه شده است، افزود: 137 هزار نفر از خدمات پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی در سال گذشته استفاده کرده اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی به افتتاح خانه ترنم مهر دختران 6 تا 12 سال اشاره کرد و افزود: 21 مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در سطح استان فعال است.

اکبری مطلق با اشاره به وجود 350 کودک بی سرپرست و بد سرپرست در استان ادامه داد: از این تعداد 90 کودک به خانواده های واجد شرایط برای سرپرستی سپرده شده اند.

 وی اعتبار هزینه شده برای تجهیز خانه ترنم مهر بیرجند را 250 میلون ریال اعلام کرد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی