جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بهره برداری از 3 طرح بهداشتی و عمرانی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 3 طرح بهداشتی و عمرانی در خراسان جنوبی

3 طرح بهداشتی و عمرانی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

 سه طرح بهداشتی و عمرانی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید .

 این طرحها شامل توسعه و ارتقاء استاندارد آزمایشگاه تخصصی کلینیک ویژه بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند ، راه اندازی اولین دستگاه آندوسکوپی شهرستان درمیان در بیمارستان خاتم الانبیای اسدیه و جداسازی 53 درصد شبکه آبرسانی فضای سبز بیرجند از آب شرب است .

زربان ، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت : با توسعه فضای آزمایشگاه تخصصی کلینیک ویژه بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به 419 متر مربع ، ظرفیت پذیرش مراجعه کنندگان نیز از 150 به 250 نفر در روز افزایش یافته است .

آقای زربان افزود : برای توسعه فضا و تجهیز این آزمایشگاه 850 میلیون تومان هزینه شد .

 آقای عثمانی ، رئیس شبکه بهداشت و درمان درمیان نیز گفت : دستگاه آندوسکوپی با هزینه 67 میلیون و 900 هزار تومان خریداری که برای راه اندازی و تجهیز اتاق نصب آن نیز 10 میلیون تومان هزینه شده است .

 این دستگاه اسفند 1392 خریداری شده ولی به دلیل نبود نیروی متخصص راه اندازی نشده بود .

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز بیرجند هم گفت : تاکنون 67 هزار و 358 متر شبکه آبرسانی با آب غیر قابل شرب در فضای سبز بیرجند اجرا شده که آب مورد نیاز برای آبرسانی 53 درصد فضای سبز این شهر را از شبکه آب شرب جدا کرده است .

انصاری افزود : طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز بیرجند از سال 1385 آغاز شده و هدف آن بهینه سازی مصرف آب و استفاده از منابع آبی پایدار برای آبرسانی فضای سبز شهری است .

بیرجند جزء 12 شهر اول ایران است که طرح ملی جداسازی آب شرب از فضای سبز در آن اجرا شده است .  

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی