جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری از 12 طرح عمرانی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 12 طرح عمرانی در استان

12 طرح عمرانی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید .

این طرحها شامل 5 طرح گازرسانی ، یک طرح فرستنده دیجیتال و 6 طرح عمرانی است که با حضور استاندار در شهرستانهای فردوس ، بشرویه و خوسف افتتاح شد .

استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این طرحها گفت : با راه اندازی طرح ایستگاه فرستنده دیجیتالی فردوس ، 50 هزار نفر در شهرهای فردوس، سرایان، آیسک، اسلامیه و تعدادی از روستاها، از 20 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی دیجیتال برخوردار شدند.

هزینه راه اندازی این طرح 600 میلیون تومان است.

با بهره برداری از طرح ایستگاه فرستنده دیجیتالی فردوس، جمعیت برخوردار از شبکه های دیجیتالی در استان به 55 درصد رسید.

گازرسانی به شهر ارسک و روستاهای حجت آباد در شهرستان بشرویه ، روستای افقو در فردوس و روستاهای مهدیه و کلاته ملک در شهرستان خوسف،از دیگر طرحهایی بود که دیشب در خراسان جنوبی افتتاح شد و هزار و 179 خانوار از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.

قهرمان رشید هزینه گازرسانی به این مناطق را 6 میلیارد و 100 میلیون تومان اعلام کرد و افزود :با گازرسانی به این روستاها، جمعیت روستایی برخوردار از گاز شهری در خراسان جنوبی ، به 60 درصد رسید.

همچنین 6 طرح عمرانی شامل ساختمان های اداری شهرداری و آتش نشانی با زیربنای  550 متر مربع ، سیل بند به طول 5 کیلومتر، 6 هزار و 400 متر جدول گذاری، بوستان بهار با هزار مترمربع متراژ، زمین ورزشی با 6 هزار مترمربع مساحت و هزار و 500 متر مربع سنگ فرش در معابر بافت تاریخی در شهر ارسک شهرستان بشرویه با هزینه 700 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی