جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از ۶۰۰ طرح در هفته دولت در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از ۶۰۰ طرح در هفته دولت در استان

۶۰۰ طرح در هفته دولت در استان به بهره برداری می رسد.

همزمان با هفته دولت ۶۰۰ طرح در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در نشست مطبوعاتی گفت: این طرح ها با اعتباری بالغ بر۲۶۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

پرویزی افزود: اعتبارات این طرح ها از محل ملی و استانی تأمین می شود و عمده این پروژه ها در زمینه کشاورزی، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، گاز رسانی و دهیاری ها می باشد.

وی گفت: شهرستان قاین با 154 پروژه بیشترین تعداد و درمیان با 73 میلیارد تومان بیشترین اعتبار در اجرای طرح های استانی را به خود اختصاص داده اند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در شهرستان بیرجند و طبس به تفکیک ۶۳ پروژه افتتاح می شود افزود: به طور کلی ۴۲۰ پروژه روستایی و ۱۸۰ پروژه شهری در استان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

پرویزی گفت: در زمینه گاز رسانی اقدامات زیادی در شهرهای درمیان، زیرکوه و حاجی آباد صورت گرفته است و گاز رسانی به نهبندان در حال اجرا می باشد.

وی همچنین در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی کوچک استان گفت: مشکل تسهیلات این واحد های صنعتی تا پایان شهریورماه رفع می شود و مشکلات واحدهای بزرگ سیمان باقران و معدن کرک طبس، سیمان باقران و فولاد قاین در سطح وزارت در حال پیگیری است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از مصوبات سفر ریاست جمهوری اجرا و یا در حال اجرا می باشد اظهار کرد: این پروژه ها بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته است.

مهندس پرویزی تصریح کرد: مدیران اجرایی استان باید بیشتر پیگیر امور استانی باشند و با تأمین بودجه و حضور وزراء در مناطق استان تلاش برای انجام برنامه های در دست اقدام صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی