جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

بهره برداری از ۲طرح مشارکت اقتصادی بنیاد برکت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بهره برداری از ۲طرح مشارکت اقتصادی بنیاد برکت

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، این طرح‌ها با نام جوجه تن طلا و مرغ تخمگذار عصر امروز با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کشور و جعفری مدیرعامل بنیاد برکت کشور در شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.
در طرح مشارکت اقتصادی جوجه تن طلا، مزرعه مرغ مادر با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه به بهره برداری رسید که محصول تولیدی آن جوجه یکروزه مرغ گوشتی است.
ساخت این طرح از سال ۱۳۹۶ با مشارکت بنیاد برکت و مجموع سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد و ۱۹۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آغاز شد.
۳ میلیارد و ۵۰۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از سرمایه این طرح را بنیاد برکت، ۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را شرکای طرح، و ۳ میلیارد و ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دیگر را بانک‌ها تأمین کرده اند.
طرح مشارکت اقتصادی جوجه تن طلا، برای ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.
همچنین در طرح مرغ تخم گذار، مزرعه پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت ۹۰ هزار قطعه به بهره برداری رسید که محصول تخم مرغ  را به بازار ارائه می‌کند.

ساخت این طرح از سال ۱۳۹۵ با مشارکت بنیاد برکت و مجموع سرمایه گذاری ۸ میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آغاز شد.
۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از سرمایه این طرح را بنیاد برکت، ۳ میلیارد و ۱۶۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را شرکای طرح، و ۱ میلیارد و ۷۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دیگر را بانک‌ها تأمین کرده اند.
طرح مشارکت اقتصادی مرغ تخمگذار، برای ۱۴۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.
 در این سفر ۲ روزه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیرعامل بنیاد برکت کشور به خراسان جنوبی ۳۶۶ طرح اشتغالزایی بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات محور بنیاد برکت، با ظرفیت اشتغال هزار و ۴۵۵ نفر و همچنین ۲۱ طرح عمرانی بنیاد برکت شامل طرح‌های آبرسانی و طرح‌های فرهنگی همچون افتتاح کتابخانه به بهره برداری می‌رسد.