جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از کارخانه سیمان باقران تا پایان امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از کارخانه سیمان باقران تا پایان امسال

کارخانه سیمان باقران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

کارخانه سیمان باقران شهرستان درمیان خراسان جنوبی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

سیدعلی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در بازدید از کارخانه سیمان باقران با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز، راه اندازی و سرمایه در گردش به این کارخانه اختصاص یافته است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا با حل بخش باقیمانده مشکلات، تا پایان سال این کارخانه به بهره برداری برسد.

سیدعلی اکبر پرویزی افزود: کارخانه سیمان باقران فرصتی مناسب برای ایجاد اشتغال در منطقه مرزی درمیان است.

وی گفت: در کارگروه رفع موانع تولید با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و بانک های عامل تصمیمات خوبی برای تامین مالی طرح های سیمان باقران، کک طبس و فولاد قاینات گرفته شده که امیدواریم به زودی تخصیص اعتبار پیدا کنند.

استاندار خراسان جنوبی همچنین در شورای اداری شهرستان درمیان بر حل مشکلات در حوزه شهرستان ها از سوی مدیران شهرستانی تاکید کرد و گفت: مدیران در شهرستان ها مسائل و مشکلات شهرستانی را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

سیدعلی اکبر پرویزی بر توجه به معیشت مرزنشینان به عنوان یکی دیگر از دستور کارهای دولت اشاره کرد و افزود: تامین سهمیه فروش سوخت مرزنشینان از اقدامات مناسبی است که در این زمینه صورت گرفته است.

محمد بشیری زاده، فرماندار درمیان هم با اشاره به تعطیلی بازارچه میل 73 شهرستان گفت: تجار این شهرستان به بازارچه ماهیرود پناه برده اند و از طریق این بازارچه فعالیت های تجاری خود را دنبال می کنند به صورتی که می توان گفت 99 درصد تجار بازارچه سربیشه تجار درمیانی هستند.

محمد بشیری زاده با بیان اینکه سال گذشته 23 راه روستایی را از محل قیر رایگان آسفالت کرده ایم خواستار تخصیص قیر رایگان بیشتری شد تا همه معابر شهرهای این شهرستان آسفالت شود.

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه اسدیه هم گفت: توجه به محرومان و اولویت بندی نیازهای آنها می تواند گوشه ای از مشکلات آنها را رفع کند.

مولوی عبداللهی، امام جمعه اهل سنت اسدیه نیز گفت: در بحث عواید سوخت مرزنشینان تاکنون به هیچ کس از بخش مرکزی شهرستان درمیان تعلق نگرفته و در بخش گزیک هم عده ای این مبلغ را دریافت نکرده اند که تقاضا داریم روند و چگونگی این پرداخت ها پیگیری شود.

مولوی عبداللهی با اشاره به مشکلات بیمارستان خاتم الانبیاء این شهرستان افزود: این بیمارستان برای جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر پیش بینی شده که هم اکنون با کمبود نیرو مواجه است.

وی با اشاره به آسفالت برخی معابر شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان گفت: در صورت تخصیص 500 تن آسفالت به شهرداری هیچ معبری در سطح شهر اسدیه بدون آسفالت نخواهد بود.

حضور در گلزار شهدا، بازدید از بازارچه مرزی و سد رزه از دیگر برنامه های سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان بود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی