جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از پنج ایستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از پنج ایستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان جنوبی

با تلاش معاونت فنی صدا و سیما

پنج ایستگاه فرستنده دیجیتال در چهار شهرستان خراسان جنوبی امروز بصورت آزمایشی با حضور استاندار راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ،این فرستنده‌ها در روستا‌های ماخونیک سربیشه، نوغند درمیان، آفریز و سینیدر قاین است که عصر امروز ایستگاه فرستنده نوغند به نمایندگی از چهار فرستنده دیگر افتتاح شد.

مدیرکل صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی در این مراسم گفت: این پنج ایستگاه فرستنده ۵ هزار و ۲۲۶ نفر را در ۱۷ روستا از برنامه‌های ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۹ شبکه رادیویی دیجیتال بهره مند می‌کند.

 آینه دار هزینه راه اندازی این ایستگاهها را ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این هزینه از محل اعتبارات سازمان صدا و سیما، استانداری خراسان جنوبی و بنیاد علوی تامین شده است.

وی با اشاره به فعالیت صد ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان گفت: با بهره برداری از این ۵  ایستگاه ، پوشش شبکه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی از مرز ۹۳ درصد گذشت که امیدواریم این پوشش تا پایان امسال به میانگین کشوری یعنی ۹۶.۵ درصد برسد.

مدیرکل صدا و سیمای استان همچنین از راه اندازی فرستنده های نسل سوم در شهرستانهای استان در آینده خبر داد.

استاندار خراسان جنوبی هم با قدردانی از اقدامات جهادی کارکنان صدا و سیما در راه اندازی ایستگاههای فرستنده‌های دیجیتال گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری صدا و سیما تا پایان سال ۵۰ فرستنده دیجیتال دیگر در استان به بهره برداری برسد