سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

بهره برداری از پنج ایستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از پنج ایستگاه فرستنده دیجیتال در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این فرستنده‌ها در روستا‌های ماخونیک سربیشه، نوغند درمیان، آفریز و سینیدر قاین است که عصر امروز ایستگاه فرستنده نوغند به نمایندگی از چهار فرستنده دیگر افتتاح شد.
مدیرکل صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی در این مراسم گفت: این پنج ایستگاه فرستنده ۵ هزار و ۲۲۶ نفر را در ۱۷ روستا از برنامه‌های ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۹ شبکه رادیویی دیجیتال بهره مند می‌کند.
 آینه دار هزینه راه اندازی این ایستگاهها را ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این هزینه از محل اعتبارات سازمان صدا و سیما، استانداری خراسان جنوبی و بنیاد علوی تامین شده است.
وی با اشاره به فعالیت صد ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان گفت: با بهره برداری از این ۵  ایستگاه ، پوشش شبکه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی از مرز ۹۳ درصد گذشت که امیدواریم این پوشش تا پایان امسال به میانگین کشوری یعنی ۹۶.۵ درصد برسد.

مدیرکل صدا و سیمای استان همچنین از راه اندازی فرستنده های نسل سوم در شهرستانهای استان در آینده خبر داد.
استاندار خراسان جنوبی هم با قدردانی از اقدامات جهادی کارکنان صدا و سیما در راه اندازی ایستگاههای فرستنده‌های دیجیتال گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری صدا و سیما تا پایان سال ۵۰ فرستنده دیجیتال دیگر در استان به بهره برداری برسد.
آقای معتمدیان همچنین اشاره‌ای به گازرسانی به ۴۰۰ روستای استان کرد و افزود: با این اقدام تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.