رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

بهره برداری از مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به بهره برداری رسید.

800 دستگاه آمبولانس جدید وارد کشور شد.

صابری نیا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در مراسم تحویل نمادین  6 دستگاه آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: هزار و 500 دستگاه آمبولانس جدید در کشور باید جایگزین آمبولانس های فرسوده شوند که در مرحله اول 800 دستگاه تأمین شده است و بین تمام دانشگاههای علوم پزشکی کشور توزیع می شود.

آقای صابری نیا افزود: وزارت بهداشت تلاش کرده است آمبولانسهایی را وارد کشور کند که هم از نظر استاندارد و هم از نظر امکانات، نیاز کشور را مرتفع کند.

وی گفت:400 دستگاه از این آمبولانسها بر اساس شرایط جوی کشور بین مناطق گرمسیر و 400 دستگاه دیگر نیز بین مناطق سردسیر کشور توزیع می شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور افزود: قرارداد تأمین 800 دستگاه آمبولانس استاندارد دیگر نیز با شرکت ایران خودرو بسته شده است که امیدواریم تا پایان دولت یازدهم، تمام آمبولانسهای مورد نیاز کشور تأمین و توزیع شود.

آقای صابری نیا همچنین از استخدام 3 هزار و 800 نفر در پایگاه های اورژانس جاده ای و اورژانس بیمارستانی کشور خبر داد و گفت: این آزمون هفته اول خرداد امسال در سراسر کشور برگزار می شود.

امروز همچنین مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با هزینه 8 میلیارد و 903 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

برای تجهیز این مرکز 3 میلیارد ریال نیاز است.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی