جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بهره برداری از قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

بهره برداری از قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

بهره برداری از قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند


قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در مرز ماهیرود با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسید

قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در مرز ماهیرود با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این سایت و باز شدن درب دوم صادرات، صف طویل کامیونها و تانکرهای حامل کالا و سوخت صادراتی به کشور افغانستان در بازارچه ماهیرود کوتاه می شود.

صفدری زاده مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، هزینه بهره برداری از قطعه منفصله این منطقه ویژه را، 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این قطعه، درب واحد صادرات گمرک ماهیرود، 38 غرفه برای تجار، ساختمان اداری، 6 باسکول و شرکت بازرگانی بسته بندی مصالح ساختمانی به بهره برداری رسید.

با افتتاح این قطعه، روند ترخیص کالاهای صادراتی به کشور افغانستان تسریع و برای  200 نفر شغل ایجاد می شود.

شرکت بازرگانی بسته بندی مصالح ساختمانی با سرمایه گذاری 6.5 میلیارد تومانی تاجر افغانستان، اولین واحد تولیدی در این قطعه است که با راه اندازی آن برای 23 نفر شغل ایجاد شد.

عملیات ساخت مسجد" محمد رسول الله"  نیز در قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی بیرجند آغاز شد

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند تنها منطقه ویژه در کشور است که قطعه منفصله ی صد هکتاری در مرز ایران دارد.

همچنین امروز ساختمان اداری، انبار تجاری، اتاق سروری و جایگاه سگهای مواد یاب در گمرک و واحد تاسیسات سیلندرپرکنی گاز مایع در پایانه  و بازارچه مرزی ماهیرود با هزینه 5 میلیارد و 280 میلیون تومان افتتاح شد.

بازارچه و گمرک ماهیرود تنها معبر رسمی فعال صادرات و واردات خراسان جنوبی به کشور افغانستان است.

استاندار خراسان جنوبی در مراسم بهره برداری از این طرحها، ارزش صادرات کالا از بازارچه و پایانه ماهیرورد به کشور افغانستان در سال گذشته را 900 میلیون دلار اعلام  و اظهار امیدواری کرد این مبلغ امسال از مرز یک میلیارد دلار بگذرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.