جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از فاز نخست منطقه گردشگری بند دره بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از فاز نخست منطقه گردشگری بند دره بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار  از اتمام فاز نخست تأمین زیرساخت‌های منطقه گردشگری " بند دره " بیرجند خبر داد و گفت: بهسازی تفرجگاه بند دره از مطالبات دیرینه مردم بیرجند است که با انگیزه مدیران استان در اولویت برنامه‌های عمرانی دستگاه‌ها قرار گرفته است.
محمد صادق معتمدیان با تأکید بر رعایت قانون در اجرای کامل تمام بخش‌های طرح، افزود: بهسازی محور دسترسی و تأمین روشنایی از جمله اقداماتی است که در فاز اول اجرا شده و به زودی به اتمام می‌رسد.
وی گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، طرح توسعه تفرجگاه بند دره به این بخش خلاصه نمی‌شود و در فاز‌های بعدی ادامه خواهد یافت.
استاندار خراسان جنوبی تأمین زیرساخت‌ها را مهمترین اصل در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: باید شرایط به خوبی برای حضور سرمایه گذاران در بند دره فراهم شود.
معتمدیان گفت: یکی از مسایل بسیار مهم در این تفرجگاه، توجه به گونه‌های مثمر و غیر مثمر بومی و مقاوم به اقلیم منطقه در توسعه فضای سبز منطقه است به گونه‌ای که بتواند ضمن زیباسازی محیط، معرف محصولات استان به گردشگران باشد.
وی ایجاد زیرساخت‌های ورزشی را یکی از بخش‌های مورد تأکید در این طرح برشمرد و گفت: تقویت سیستم‌های آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت هم از تکالیف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
معتمدیان افزود: تأمین روشنایی، ایجاد آلاچیق‌های مناسب و جدول گذاری مسیر از مواردی است که در طرح توسعه تفرجگاه بند دره دیده شده است.