سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از طرح روشنایی منطقه گردشگری بند دره بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از طرح روشنایی منطقه گردشگری بند دره بیرجند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: با توجه به پیگیری و دستوبهره برداری از طرح روشنایی منطقه گردشگری بند دره بیرجندر استاندار در خصوص طرح توسعه زیرساخت منطقه نمونه گردشگری بند دره که در ایام الله دهه مبارک فجر کلنگ زنی شد، روشنایی این پروژه در فاز‌های اول و دوم اجرا و به بهره بردار رسید.
دادگر افزود: پروژه مذکور در سه فاز در دستور کار قرار گرفت که مرحله نخست آن به طول تقریبی یک کیلومتر از محل نمازخانه (آب نما) تا محل چشمه برداشت آب، با اعتبار ۱۵۰میلیون تومان با استفاده از امکانات موجود برقدار شد.
وی گفت: در این مسیر چراغ‌های ۱۵۰وات سدیم نصب و یک دستگاه پست هوایی برای تغذیه روشنایی مذکور اجرا و به بهره برداری رسید.
دادگر افزود: در فازدوم پروژه ۵دستگاه برج نوری برای روشنایی حدود ۵۰۰متر ازمحل چشمه تا مخزن سد با اعتباری بالغ بر ۴۰۰میلیون تومان اجرا وبه بهره برداری رسید.
وی گفت: به محض آیلندگذاری وآماده شدن مسیر اجرای فاز سوم از حاشیه بلوار پیامبر اعظم(ص) تا محل نمازخانه (آبنما) این شرکت وارد فاز سوم و تامین روشنایی محل مذکور خواهد شد.
دادگر افزود: فاز سوم این پروژه از حاشیه بلوار پیامبر اعظم (ص) تا رستوران معین به صورت روشنایی معابر زمینی داخل آیلند وسط، از رستوران تا محل نمازخانه به صورت یکطرفه اجرا خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان طول شبکه فاز سوم را ۲.۶کیلومتر عنوان کرد و گفت: برای اجرای فاز سوم این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است.