جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از دهها طرح عمرانی، بهداشتی و آموزشی در چهارمین روز دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از دهها طرح عمرانی، بهداشتی و آموزشی در چهارمین روز دهه فجر

بهره برداری از دهها طرح عمرانی، بهداشتی و آموزشی در چهارمین روز دهه فجر

امروز با افتتاح مجتمع بهداشتی درمانی شهدای بیرجند قدم های بلندی برای کاهش تعرفه های پزشکی و ارتقا سطح بهداشتی و درمانی برداشته شد. مجتمعی که قراره خدمات تخصصی و فوق تخصصی در آن شامل دندانپزشکی، سونوگرافی، زنان، داخلی ، اورژانس و آزمایشگاه با ویزیت 2400 و 3600 هزار تومان انجام شود.

این چهلمین مجتمع بهداشتی سپاه پاسداران کشور است.

چرخه درمانی مجتمع بهداشتی درمانی شهدای بیرجند با تکمیل آزمایشگاه و تجهیز به بخش های رادیولوژی، فیزیوتراپی در آینده کامل خواهد شد.    

از طرح بهداشتی بیرجند به طرح آموزشی روستای امیراباد میریم. ساخت و سازهایی که این روزها با هدف ایجاد فضاهای اموزشی استاندارد و دسترسی همه فرزندان ایران زمین به امکانات مناسب حتی در دورترین نقاط انجام می شود. امروز 110 دانش آموز روستای امیرآباد صاحب دبیرستانی با 6 کلاس درس شدن . دبیرستانی که خیران برای ساخت آن 888 میلیون تومان هزینه کردن تا جوانان این مرز و بوم با خیالی آسوده پله های پیشرفت را سپری کنن.

یکی از ظرفیت های مهم استان بخش معدنیست بخشی که می تواند با قرار گرفتن در مسیر استخراج و فرآوری، ارز آوری فراوانی برای کشور به ارمغان آورد. در شهرستان بشرویه با هدف کمک به اقتصاد و اشتغال خط تولیدسنگ کوبیک با انواع پودرهای رنگی، سنگ فرش ، شمش سنگ، پلاک گرانیت در مدار تولید قرار گرفت. این معدن با سرمایه گذاری 2 میلیارد و 500 میلیون تومانی بخش خصوصی و ایجاد زمینه اشتغالزایی 15 نفر  قادر خواهد بود سالانه 10 هزار تن محصول تولید کند. در بشرویه یک ساختمان دهیاری هم افتتاح شد.

امروز در شهرستان خوسف بزرگترین واحد گلخانه ای بهره برداری شد تا در این بحران کم آبی و خشکسالی های متوالی بتواند کمک حال بخش کشاورزی باشد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، قیمت تمام شده محصولات برای بازار داخل را نیز کاهش دهد.

این مجتمع با ظرفیت تولید 100 تن محصول در هر دوره برای 6 نفر شغل ایجاد کرده است. از دیگر طرح های خوسف باید به تکمیل بوستان مهر ،اجرای کانال،واحد شترداری و پرورابندی گوسفند در سرچاه عماری و برق رسانی به روستای همت آباد با بهره مندی 10 خانوار اشاره کرد.

برای اجرای این طرحها بیش از یک میلیارد و 842 میلیون تومان هزینه شده است.

در شهرستان سربیشه 6 طرح با هزینه یک میلیارد و 570 میلیون تومان افتتاح شد.

برای رفاه حال زائران آستان مقدس بی بی زینب خاتون(س) و بهبود بهداشت روستای کاهی دستگاه تصفیه فاضلاب ایجاد شد. همچنین ساخت کشتارگاه کبک با بهره مندی بیش از چهارهزار نفر در این شهرستان راه اندازی شد.

در شهرستان فردوس یک فضای آموزشی برای دانشجویان بهره برداری شد. خوابگاهی که 7 هزار دانشجو را از اسکان مناسب برخوردار کرد. اولین آموزشگاه پایه یکم و دوم رانندگی فردوس هم راه اندازی شد. این طرحها 2 میلیارد و 150 میلیون تومان هزینه در برداشت.

در شهرستان درمیان مسجد و مجتمع فرهنگی مذهبی، ایستگاه آتش نشانی و طرح هادی با هزینه 480 میلیون تومان راه اندازی شد. این طرحها  3 هزار و400 خانوار را بهره مند کرده است.

در طبس بزرگترین شهرستان خاورمیانه هم 8 طرح از جمله کارگاه فنی و حرفه ای ،سیستم گرمایشی دبیرستان امام رضا و  6  پایگاه بسیج با هزینه بیش از540 میلیون تومان بهره برداری شد.

در شهرستان زیرکوه 5 طرح با هزینه 5 میلیارد تومان شامل پژوهش سرای دانش آموزی، اصلاح توسعه شبکه معابر روستایی، آبیاری تحت فشارو افتتاح خانه بهداشت افتتاح شد. این طرحها 2 هزار و 500 نفر را بهره مند کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی