سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

بهره برداری از بخش دیالیز مرکز جامع پزشکی بیماری های خاص استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از بخش دیالیز مرکز جامع پزشکی بیماری های خاص استان

هشت دستگاه دیالیز در خراسان جنوبی افتتاح شد

در مراسمی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت مراسم بهره برداری از هشت تخت دیالیز در خراسان جنوبی برگزار شد.

بخش دیالیز مرکز جامع پزشکی بیماری های خاص خراسان جنوبی با راه اندازی هشت دستگاه دیالیز همزمان با سراسر کشور به بهره برداری رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی امروز در این مراسم، اظهارداشت: هشت دستگاه دیالیز در بخش دیالیز مرکز جامع پزشکی بیماری های خاص راه اندازی شد.

دهقانی با بیان اینکه آغاز ساخت این مرکز را از سال 85 اعلام کرد و افزود: هم اکنون ساختمان این مرکز آماده شده و بخش دیالیز این مرکز به عنوان اولین بخش افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این بخش ظرفیت 20 تخت دیالیز را دارد، افزود: هم اکنون این بخش با هشت تخت آغاز به کار کرده و مبابقی تخت ها نیز در حتال پیگیری بوده و در سه ماهه سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی تعداد بیماران دیالیزی استان را 227 نفر عنوان کرد و بیان داشت: تعداد بیماران دیالیزی در استان از افزایش 25درصدی در سال جاری برخوردار بوده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون 45 تخت دیالیز در سطح استان فعال بوده و از این تعداد سه دستگاه در بشرویه، پنج دستگاه نهبندان، هشت دستگغاه قاین،  هفت دستگاه فردوس، هشت دسیتگاه طبس و 14 دستگاه در بیرجند است.

به گفته وی با راه اندازی هشت دستگاه دیالیز تعداد تخت فعال استان به 53 تخت افازیش یافت.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیوی انسانی این بخش از طریق نیرئوهای بیمارستان ولی عصر بیرجند و تعدادی از بازنشستگان علاقه مند در این حوزه فعال خواهد بود.