سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بهره‌برداری از مجهزترین اتاق سرور راه آهن کشور در ناحیه شرق - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از مجهزترین اتاق سرور راه آهن کشور در ناحیه شرق

alt

مجهزترین اتاق سرور (سرویس‌دهنده) در بین تمامی نواحی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در اداره کل راه آهن شرق به مرکزیت طبس به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه آهن شرق گفت: باتوجه به جامعیت این اتاق، قابلیت الگوبرداری برای سایر ادارات کل راه آهن کشور را دارد.

محمد پورفخری بهابادی برخورداری از درب ضد سرقت، سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک، استفاده از گاز ایروسل در اطفای حریق که از نظر زیست‌محیطی کم‌ضررترین گاز در دنیاست، استفاده از سامانه اتوماسیون اتاق سرور و دوربین‌های مدار بسته از جمله مهمترین مشخصات و ویژگی‌های این اتاق است.

مدیرکل راه آهن شرق افزود: برای اجرای این پروژه در مجموع مبلغ ۴۴۵میلیون ریال هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت سرویس‌دهی شبکه،‌ افزایش ایمنی اطلاعات به‌لحاظ فیزیکی و مجازی، کنترل و نظارت بر عملکرد تجهیزات به‌صورت آنلاین و ۲۴ساعته، و افزایش سرعت عمل و واکنش نسبت به بروز مشکلات احتمالی به‌وجود آمده از اهداف اجرای این پروژه است.

پورفخری بهابادی یادآور شد: یکی از اجزای اصلی و مهم هر شبکه رایانه‌ای، ‌اتاق سرور آن در راستای متمرکز کردن و پشتیبانی از تجهیزات فعال و غیرفعال شبکه است که در همین راستا گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات اداره کل راه آهن شرق اقدام به راه‌اندازی اتاق سرور استاندار و مجهز کرده است.

رئیس گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات اداره کل راه آهن شرق نیز گفت: از مهمترین ویژگی‌های به‌کار گرفته شده در این پروژه، اتوماسیون اتاق سرور است که این سیستم برای کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی مؤثر بر آن‌ها طراحی و ساخته شده است.

علیرضا عطاری بیان کرد: نمایش دما، رطوبت، و تشخیص دود و گاز محیط و ثبت آن در بانک اطلاعات نرم‌افزار، اجرای فرامین خاص با توجه به شرایط مختلف، کارکرد سیستم به‌صورت Onlineو Offlineبدون نیاز به رایانه، تهیه گزارش‌ها و نمودارهای مختلف از طریق نرم‌افزار اصلی و نرم‌افزار تحت وب،‌ و قابلیت فعال‌سازی وسایل برقی جانبی باتوجه به شرایط خاص و یا از طریق ارسال پیام کوتاه به سیستم، تنها بخشی از امکانات سیستم اتوماسیون اتاق سرور است و نکته حائز اهمیت آن ایرانی بودن اتوماسیون است.

 

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی