جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

بهترین و بدترین ورزش‌ها برای قلب - نمایش محتوای خبر

 

 

بهترین و بدترین ورزش‌ها برای قلب

بیماران و افراد بالای 40 سال (حتی اگر دارای ظاهری سالم هستند) برای انجام فعالیعت‌های بدنی بخصوص ورزش باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر فریده نیک نفس متخصص قلب افزود: با توجه به نوع بیماری بیماران قلبی منع ورزشی گذاشته می‌شود. مثلا برای افرادی که به تنگی‌های خیلی شدید دریچه آئورت یا تنگی‌های خیلی شدید دریچه میترال مبتلا هستند هیچ نوع ورزشی توصیه نمی‌کنیم.

وی اظهار داشت: همچنین برخی از ورزش‌ها برای بعضی بیماری‌های قلبی کنترل شده مثل تنگی‌های عروقی منع شده است.

این متخصص قلب با توجه به فعالیت‌های بدنی معمول تصریح کرد: ممکن است فعالیت بدنی را مانع نشویم زیرا بالاخره راه رفتن و پیاده روی با سرعت کم هم برای همان افراد می‌تواند مفید باشد ولی به عنوان ورزش ممکن است به برخی از بیماران بسته به درجه‌ی شدت بیماریشان منع ورزش بدهیم‌.

وی بیان کرد: معمولا به بیماران قلبی ورزش‌های هوازی شامل پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و.... توصیه می کنیم و ورزش‌های بی‌هوازی مثل وزنه زدن ‌(برای برخی از بیماران قلبی و عروقی منع مطلق دارد)را برای یک سری از بیماران ترجیح می‌دهیم که انجام ندهند.

دکتر نیک نفس خاطر نشان کرد: بیماران قلبی و حتی افراد بالای 40 سال باید به طور کامل و دقیق توسط متخصصین چکاپ و ارزیابی شوند و سپس به ورزش‌های مختلف مفید برای خود اقدام کنند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران