سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

بهار زرد - نمایش محتوای صدا

 

 

بهار زرد

تهیه کننده، گوینده و نویسنده برنامه بهار زرد «الهام خزائلی» است.

« فاطمه برهانی، الهام خزائلی» گزارشگر و « مسعود حسنی، فرنود فولادی» نریتور این برنامه هستند.

صدابرداری برنامه را نیز «هانیه پیرامی، سارا مختاری و سعیده اقبالی» بر عهده دارد.

اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه ‏هاى مختلف مى‌گـردد و ویــرانگری‏ هاى حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیارى از ارزش‌ها و هنجارهاى فرهنگى و اخلاقى شده و بدین ترتیب سلامت جامعه را به طور جدى به مخاطره مى‌اندازد.

رفع معظل اعتیاد به مواد مخدر نیازمند فرهنگ سازی است و از آنجایی که رسانه نقش موثری در فرهنگ سازی دارد می تواند در این زمنیه موثر باشد. به همین منظور صدای خراسان جنوبی (خاوران) اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «بهار زرد» نموده است.

رویکرد اصلی این برنامه «هشدار دادن به خانواده ها و آگاهسازی آنان در خصوص پدیده اعتیاد به مواد مخدر» است.

«بهار زرد» در 42 قسمت 30 دقیقه ای و به صورت ضبطی تولید می شود. این برنامه گفتگو محور بوده و با بهره گیری از کارشناسان خبره استانی به بررسی موضوعات مرتبط با مواد مخدر در سه حوزه پیشگیری، مقابله و درمان می پردازد. البته به دلیل اهمیت مقوله پیشگیری نسبت به دو مقوله دیگر، بخش عمده برنامه به مبحث پیشگیری اختصاص می یابد.

در هر برنامه یک بخش گزارشی پخش می شود که اغلب در قالب مصاحبه با معتادان، زندانیان، نجات یافتگان از اعتیاد، خانواده های درگیر اعتیاد و ... تهیه می شود و در برخی برنامه ها نیز به اخذ نظرات مردمی در خصوص موضوع برنامه اختصاص دارد.

در هر برنامه از یک یا دو بخش نریشن برای تکمیل و اطلاع رسانی بیشتر پیرامون مباحث مطرح شده در برنامه تولید و پخش می شود.

در این برنامه با دستگاه های فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارتباط تلفنی برقرار شده و اطلاعاتی درخصوص پیشگیری از مواد مخدر، کشفیات مواد مخدر و ... ارائه می شود.

استفاده از پیامک ها و تلفن های مخاطبین و موسیقی های بی کلام و با کلام نیز چاشنی بخش برنامه خواهد بود.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 11:10 روزهای چهارشنبه هر هفته (بجز ایام تعطیل رسمی) شنونده برنامه «بهار زرد» از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی باشید. ضمنا تکرار این برنامه نیز در ساعت 21:00 همان روز پخش خواهد شد.

** شما عزیزان می توانید از طریق این صفحه با برنامه بهار زرد در ارتباط بوده و نظرات، پیشنهادات و سوژه های خود را منعکس نمایید تا از آنها در جهت ارتقا کمی و کیفی برنامه استفاده گردد.

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
درود بر جسارت تهیه کننده. پدرام ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۴

پدرام
درود بر جسارت تهیه کننده.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۴