رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

بهار زرد - نمایش محتوای صدا

 

 

بهار زرد

Loading the player...
بهار زرد

اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات اصلى و جدی جامعه بشرى در جهان امروزی است که عوارض ناشی از آن، زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع را به شدت متاثر و متضرر نموده و جامعه را به تباهی و انحطاط می کشاند. بنابراین آگاهی بخشی به مردم به منظور پیشگیری از بروز این پدیده شوم، امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

با توجه به نقش بی بدیل رسانه استانی در آگاهسازی مخاطبین و پیشگیری از بروز این پدیده شوم، صدای خراسان جنوبی (خاوران) اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «بهار زرد» نموده است.

رویکرد اصلی این برنامه «هشدار دادن به خانواده ها و آگاهسازی آنان در خصوص پدیده اعتیاد به مواد مخدر» است.

«بهار زرد» در 42 قسمت 30 دقیقه ای و به صورت ضبطی تولید می شود. این برنامه گفتگو محور بوده و با بهره گیری از کارشناسان خبره استانی به بررسی موضوعات مرتبط با مواد مخدر در سه حوزه پیشگیری، مقابله و درمان می پردازد. البته به دلیل اهمیت مقوله پیشگیری نسبت به دو مقوله دیگر، بخش عمده برنامه به مبحث پیشگیری اختصاص می یابد.

در هر برنامه یک بخش گزارشی پخش می شود که در تعدادی از برنامه ها این بخش در قالب مصاحبه با معتادان، زندانیان، نجات یافتگان از اعتیاد، خانواده های درگیر اعتیاد و ... تهیه می شود و در سایر برنامه ها نیز به اخذ نظرات مردمی در خصوص موضوع برنامه اختصاص دارد.

در این برنامه با دستگاه های فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارتباط تلفنی برقرار شده و اطلاعاتی جهت پیشگیری از مواد مخدر، کشفیات مواد و ... ارائه می کنند.

در هر برنامه از یک یا دو بخش نریشن برای تکمیل و اطلاع رسانی بیشتر پیرامون مباحث مطرح شده در برنامه تولید و پخش می شود.

استفاده از پیامک ها و تلفن های مخاطبین و موسیقی های بی کلام و با کلام نیز چاشنی بخش برنامه خواهد بود.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 11:15 روزهای چهارشنبه هر هفته (بجز ایام تعطیل رسمی) شنونده برنامه «بهار زرد» از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی باشید. ضمنا تکرار این برنامه نیز در ساعت 21:00 همان روز پخش خواهد شد.

*** شما عزیزان می توانید از طریق این صفحه با برنامه بهار زرد در ارتباط بوده و نظرات، پیشنهادات و سوژه های خود را منعکس نمایید تا از آنها در جهت ارتقا کمی و کیفی برنامه استفاده گردد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده، گوینده و نویسنده برنامه بهار زرد «الهام خزائلی» است.

«فاطمه برهانی» گزارشگر و «مسعود حسنی» نریتور این برنامه هستند.

صدابرداری برنامه را نیز «هانیه پیرامی و سارا مختاری» بر عهده دارد.