رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

بهار زرد - نمایش محتوای صدا

 

 

بهار زرد

Loading the player...
بهار زرد

اعتیاد به مواد مخدر ، معضل بزرگ جهان امروز و بلایی اجتماعی است که به آسیب‌هایی از جنبه‌های متعدد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، روانی، اخلاقی و حقوقی ختم می شود. اعتیاد عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی های خانوادگی و فردی است که به عنوان یک تهدید عمل کننده و فعال اما آرام و پنهان ، حیات بشر را به نابودی کشانده و بیشتر از هر سلاح کشنده و غیرفعال، عمل نموده است .

بنابراین آگاهی بخشی به مردم به منظور پیشگیری از بروز این پدیده شوم امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است . با توجه به نقش بی بدیل رسانه استانی در آگاهسازی مخاطبین و پیشگیری از بروز این پدیده شوم ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران ) با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان « بهار زرد » را در دستور کار تولیدات خود قرار داده است .

ویژه برنامه « بهار زرد » در 42 قسمت 30 دقیقه ای ، به صورت ضبطی تولید می شود و رویکرد اصلی آن « هشدار دادن به خانواده ها و آگاهسازی آنان در خصوص پدیده اعتیاد به مواد مخدر » است . برنامه گفتگو محور بوده و با بهره گیری از کارشناسان خبره استانی به بررسی موضوعات مرتبط با مواد مخدر می پردازد که عمدتا در سه حوزه پیشگیری ، مقابله و درمان قرار دارند . البته به دلیل اهمیت مقوله پیشگیری نسبت به دو مقوله دیگر ، بخش عمده برنامه به مبحث پیشگیری اختصاص می یابد .

در فواصل بخش کارشناسی ، یک بخش گزارشی پخش می شود که در برخی برنامه ها این بخش در قالب مصاحبه با معتادان ، زندانیان ، نجات یافتگان از اعتیاد ، خانواده های درگیر اعتیاد و ... تهیه می شود و در برخی از برنامه ها نیز به اخذ نظرات مردمی در خصوص موضوع برنامه اختصاص دارد .

در این برنامه با دستگاه های فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارتباط تلفنی برقرار شده و اطلاعاتی جهت پیشگیری از مواد مخدر ، کشفیات مواد و ... ارائه می کنند .

در هر برنامه از نریشن ، پیامک ها و تلفن های مخاطبین و موسیقی های بی کلام و با کلام نیز استفاده می شود .

ویژه برنامه « بهار زرد » به جز ایام تعطیل رسمی ، در ساعت 11:15 روزهای چهارشنبه و تکرار آن در ساعت 21:00 همان روز پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده ، گوینده و نویسنده برنامه « الهام خزائلی » است .

« فاطمه برهانی» گزارشگر و « مسعود حسنی و فرنود فولادی » نریتور این برنامه هستند .

صدابرداری برنامه را نیز « هانیه پیرامی و سارا مختاری » بر عهده دارد .