رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

بهار زرد - نمایش محتوای صدا

 

 

بهار زرد

Loading the player...
بهار زرد

اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات اصلى و جدی جامعه بشرى در جهان متمدن امروز است که می تواند از فردی به فرد دیگر و از نسلی به نسلی دیگر سرایت کند و ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف آن ، زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده ، فرهنگ ، اقتصاد و اجتماع را به شدت متاثر و متضرر نمايد و جامعه را به تباهی و انحطاط بکشاند . بنابراین آگاهی بخشی به مردم به منظور پیشگیری از بروز این پدیده شوم امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است

با توجه به نقش بی بدیل رسانه استانی در آگاهسازی مخاطبین و پیشگیری از بروز این پدیده شوم ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران ) با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان « بهار زرد » را در دستور کار تولیدات خود قرار داده است .

این ویژه برنامه در 35 قسمت 30 دقیقه ای ، به صورت ضبطی تولید می شود و رویکرد اصلی آن « هشدار دادن به خانواده ها و آگاهسازی آنان در خصوص پدیده اعتیاد به مواد مخدر » است . برنامه گفتگو محور بوده و با بهره گیری از کارشناسان خبره استانی به بررسی موضوعات مرتبط با مواد مخدر می پردازد که عمدتا در سه حوزه پیشگیری ، مقابله و درمان قرار دارند . البته به دلیل اهمیت مقوله پیشگیری نسبت به دو مقوله دیگر ، بخش عمده برنامه به مبحث پیشگیری اختصاص می یابد .

در فواصل بخش کارشناسی ، یک بخش گزارشی پخش می شود که در برخی برنامه ها این بخش در قالب مصاحبه با معتادان ، زندانیان ، نجات یافتگان از اعتیاد ، خانواده های درگیر اعتیاد و ... تهیه می شود و در برخی از برنامه ها نیز به اخذ نظرات مردمی در خصوص موضوع برنامه اختصاص دارد .

در این برنامه با دستگاه های فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارتباط تلفنی برقرار شده و اطلاعاتی جهت پیشگیری از مواد مخدر ، کشفیات مواد و ... ارائه می کنند .

در هر برنامه تعداد یک یا دو نریشن و پیامک ها و تلفن های مخاطبین پخش می شود و موسیقی های بی کلام و با کلام نیز چاشنی بخش برنامه هستند .

این برنامه به جز ایام تعطیل رسمی ، در فصل پاییز در ساعت 12:10 روزهای چهارشنبه پخش می شود و تکرار آن نیز در ساعت 21:00 روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته بازپخش می گردد . در فصل زمستان نیز برنامه در ساعت 12:10 روزهای یک شنبه و چهارشنبه هر هفته پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده ، مجری ، نویسنده و گزارشگر این برنامه « الهام خزائلی » است . فاطمه برهانی گزارشگر دوم برنامه است و صدابرداری برنامه را نیز هانیه پیرامی و سارا مختاری بر عهده دارد .