جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

بلاصاحب بودن 160 هزار لیتر مشتقات نفتی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بلاصاحب بودن 160 هزار لیتر مشتقات نفتی در خراسان جنوبی

160 هزار لیتر مشتقات نفتی در خراسان جنوبی پس از گذشت 6 ماه بدون صاحب مانده است.

این مقدار مشتقات نفتی بوسیله 7 دستگاه تانکر در تاریخ 18 آبان 93 از مشهد به مرز ماهیرود خراسان جنوبی و از آنجا به مقصد افغانستان بارگیری شده بود که به دلیل خوشنام نبودن شرکت یا همان صاحب کالا مشتقات نفتی برای نمونه برداری به آزمایشگاه ها ارسال می شود.

به گفته رانندگان پس از 50 روز انتظار صاحب کالا نه تنها خسارت توقف 15 روزه کامیون ها را نمی دهد بلکه پیگیر صادرات کالا نیز نیست و انصراف داده است.

این رانندگان می گویند هم اکنون بلاتکلیف هستیم زیرا نه صاحب باری وجود دارد و نه ارگان یا نهادی که مشتقات نفتی را تخلیه کند و این در حالی است که دادستان شهرستان سربیشه که گمرک ماهیرود در آن حوزه است نامه ای به شرکت نفت ارسال کرده تا کالا را تحویل بگیرد.

اصغری مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این فرآورده های نفتی به دلیل اینکه مشابهت نزدیکی با فرآورده های موجود در انبارهای این شرکت ندارد از پذیرش آن خودداری کردیم زیرا تفاوت عمده ای در ماهیت این فرآورده ها است.

مدیر اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان جنوبی هم با اشاره به اینکه اگر چه بخشی از فعالیت این اداره تملک اموال بلاصاحب است، گفت: چرا گمرک 6 ماه این کالا را نگهداشته است و اقدامی نکرده است .

آقای مهری افزود: سه روز است این پرونده تحویل ما شده و تصمیم داریم مشکل را برطرف کنیم  .

رانندگان می گویند ما خواهان تخلیه بار هستیم تا بیشتر از این متضرر نشویم .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی