رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

بعثت نور - نمایش محتوای صدا

 

 

بعثت نور

تهیه کنند گی   بعثت نور را « مهدی امیرآبادی  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان : محمدرضا زمانی پور  وفاطمه زهراروزی

نویسنده  :فاطمه حسینی فر

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای:

هر انسان مسلمانی وظیفه دارد که بعثت نبوی را در زندگی شخصی و دنیای خود تحقق ببخشد و با ایمان و عمل و حرکت به سمت هدف هایی که در بعثت نبی اکرم(ص) وجود داشته است، خود را به بهشت سعادت الهی و معنوی واصل و نائل کند.

سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص)، روز بزرگی برای تاریخ و بشریت است. واقعه بعثت، جایگاه ویژه ای در فرهنگ مسلمانان دارد.
بعثت درحقیقت، نقطه آغازین اسلام است. دین اسلام که در سال های نخستین خود با پیروانی اندک و در شرایط سخت آغاز شد، بعدها در سراسر جهان انتشار یافت و دل های فراوان را به سوی خود جذب کرد. این اتفاق بزرگ، در ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل روی داد.
به فرمان خداوند، حضرت محمد(ص) مأمور شد مردم را به سوی پروردگار خویش بخواند، پروردگاری که جهان و انسان را آفرید و آنچه را نمی دانست، به او آموخت.

رویکرد کلی برنامه "اخلاق محمدی و تبیین اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص)" است.

برنامه دارای دو گوینده است که با استفاده از متن (با پشتوانه پژوهشی) تلاش دارند در فضایی شاد و معنوی، به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و سیره ایشان بپردازند و واقعه بعثت را تشریح کنند. بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناسی: در این بخش کارشناس برنامه به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و الگوگیری از سیره ایشان می پردازد.

- کارشناسی فرهنگ عامه: در این آیتم آقای زنگویی (کارشناس فرهنگ عامه) درخصوص آداب و رسوم استان در مناسبت عید مبعث مطالبی ارائه خواهد کرد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس جشن­های مردمی در این روز می پردازد. به ویژه چنانچه همایش علمای شیعه و سنی برگزار شود؛ توسط گزارشگر اطلاع رسانی شده و گزارشی نیز پخش می گردد.

- ارتباط با گزارشگر طبس: با گزارشگر طبس ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای معنوی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی­الکاظم (ع) در روز عید مبعث اطلاع رسانی خواهد شد.

- ارتباط با گزارشگران شهرستان ها: در این بخش گزارشگران شهرهای مختلف استان جشن های سطح استان و آداب و رسوم مردم شهرستان های متخلف استان در عید مبعث را انعکاس می دهند.

- بسته های صوتی: با تولید چند بسته صوتی، نظرات مردمـی در خصوص شخصیت حضـرت رسـول اکـرم (ص) انعکاس داده می شود.

- ارتباط با مراکز مذهبی: با مراکز مذهبی مانند شیراز، مشهد و قم ارتباط تلفنی برقرار می گردد.

- موسیقی های بیکلام و با کلام: موسیقی های بی­کلام و با کلام شامل ترانه های سنتی، پاپ و محلی متناسب با محوریت عید مبعث پخش خواهد شد. رویکرد موسیقی بیشتر به سمت موسیقی های محلی سوق داده شده و از آوازهای محلی نیز در برنامه استفاده خواهد شد.

- از کلام علمای اهل سنت و نظرات ائمه جمعه در خصوص عید مبعث به صورت ضبطی استفاده خواهد شد.

مدت زمان برنامه بعثت نور 120 دقیقه است و روز شنبه 25/1/1397تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 10:00صبح  شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397