جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

بعثت نور - نمایش محتوای صدا

 

 

بعثت نور

تهیه کنندگی ویژه برنامه «بعثت نور» را «معصومه اسماعیل زاده» بر عهده دارد.

سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان : سمیرا عاطفی فر، فرنود فولادی

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

-گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی

- صدابردار : مهدی امیرآبادی زاده

سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص)، روز بزرگی برای تاریخ و بشریت است. واقعه بعثت، جایگاه ویژه ای در فرهنگ مسلمانان دارد. بعثت درحقیقت، نقطه آغازین اسلام است. دین اسلام که در سال های نخستین خود با پیروانی اندک و در شرایط سخت آغاز شد، بعدها در سراسر جهان انتشار یافت و دل های فراوان را به سوی خود جذب کرد. این اتفاق بزرگ، در روز دوشنبه 27 رجب سال چهلم عام الفیل روی داد. به فرمان خداوند، حضرت محمد(ص) مبعوث شد تا مردم را به سوی پروردگار خویش بخواند، پروردگاری که جهان و انسان را آفرید و آنچه را نمی دانست، به او آموخت.

در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص)، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه رادیویی «بعثت نور» را تولید و پخش خواهد کرد.

این ویژه برنامه به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده و مستقیم در ساعت 09:00 صبح روز سه شنبه (5 اردیبهشت) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

برنامه دارای دو گوینده است که در فضایی شاد و معنوی، به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و سیره ایشان و واقعه بعثت می پردازند. در این ویژه برنامه به موضوعاتی همچون"مکارم اخلاقی پیامبر (ص)، پای بندی به اخلاق اسلامی، آیاتی که درخصوص پیامبر (ص) است، سیره پیامبر (ص)، حوادث روز مبعث و اتفاقات آن، اشاره به بعثت در کتب آسمانی و ..." پرداخته خواهد شد.

سایر بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناسی: بخش اصلی برنامه "کارشناسی" است و در این بخش کارشناس برنامه به بیان نکاتی از زندگانی حضرت رسول اکرم (ص) و الگوگیری از زندگانی ایشان می پردازد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس جشن­های مردمی در این روز می پردازد. با گزارشگر طبس ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای معنوی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی­الکاظم (ع) در روز عید مبعث اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین گزارشگران شهرستانهای مختلف استان جشن های سطح استان را انعکاس خواهند داد.

- کارشناسی فرهنگ عامه: در این بخش کارشناس فرهنگ عامه درخصوص آداب و رسوم استان در مناسبت عید مبعث مطالبی ارائه خواهد کرد.

- ارتباط با مراکز مذهبی: با مراکز مذهبی مانند شیراز، مشهد و قم ارتباط تلفنی برقرار می گردد.

- بسته های صوتی: با تولید دو بسته صوتی، نظرات مردمـی در خصوص شخصیت حضـرت رسـول اکـرم (ص) انعکاس داده می شود.

اطلاع رسانی از مراسم ویژه عید مبعث در سطح استان، استفاده از کلام حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در برنامه و پخش موسیقی های بی­کلام و باکلام از دیگر بخش های برنامه خواهد بود.

سال تولید: 1396