جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

بعثت نور - نمایش محتوای صدا

 

 

بعثت نور

Loading the player...
بعثت نور

چون به سن چهل سالگی رسید خداوند نظر به قلبوی نمود، دل او را بهترین و روشنترین و نرمترین دلها یافت.در آن لحظه خداوند فرمان داد درهای آسمان ها گشوده گردد. سپس خدا به فرشتگان امر کرد فرود آیند. جبرئیل به سوی محمد (ص) آمد و بازوی او را گرفت و سخت تکان داد و گفت: ای محمد! بخوان. گفت چه بخوانم؟. جبرئیل گفت: « اقرأ باسم ربک الذی خلق ... نام خدایت را بخوان که جهان و جهانیان را آفرید. خدایی که انسان را از ماده پست (نطفه) آفرید. بخوان که خدایت بزرگ است. خدایی که با قلم دانش آموخت و به انسان چیزهائی یاد داد که نمی دانست».

به مناسبت فرارسیدن سالروز عید سعید مبعث، از جمله اعیاد بزرگ مسلمین، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه رادیویی «بعثت نور» را در صبح روز عید تولید و پخش خواهد کرد.

این ویژه برنامه به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده و مستقیم در ساعت 10:00 صبح روز پنجشنبه (16 اردیبهشت) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

مدت زمان اعظم برنامه به گفتگوی کارشناسی اختصاص می یابد تا با استفاده از نظرات کارشناسان مختلف مذهبی و تاریخی، به موضوع «اخلاق محمدی و تبیین اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص)» بپردازد.

گزارش هایی از بیرجند و شهرستان ها با موضوع انعکاس جشن ها، آداب و رسوم و حال و هوای مردم در صبح روز میلاد تولید و پخش می شود. با شهرستان طبس نیز ارتباط برقرار و از مراسم حرم امامزاده حسین موسی الکاظم (ع) اطلاع رسانی خواهد شد. ارتباط با مراکز مذهبی همچون نجف، قم و مشهد نیز در دستور کار برنامه قرار دارد.

نظرات مردمـی در خصوص شخصیت حضـرت رسـول اکـرم (ص) از طریق تولید چند بسته صوتی انعکاس داده می شود. از پیامک ها و تلفن های مردمی و موسیقی بیکلام و باکلام نیز متناسب با فضای برنامه استفاده خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «بعثت نور» را «معصومه اسماعیل زاده» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

- گویندگان : فرنود فولادی، سمیرا عاطفی فر

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

-گزارشگران : سید مهدی ابراهیمی

- صدابردار : محسن خجسته