جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بعثت نور - نمایش محتوای صدا

 

 

بعثت نور

Loading the player...
بعثت نور

بسم الله الرحمن الرحیم . اقرأ باسم ربک الذی خلق ...

بعثت و فرود آمدن جبرییل در حرا ، بازگشایی راه های آسمان به حریم بسته انسان بود . خداوند ، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورد و این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد ( صلی الله علیه و آله و سلم ) بر زمین منتشر گردید.

در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام ، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی « بعثت نور » را در دستور کار دارد .

ویژه برنامه « بعثت نور » به بررسی « ابعاد رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شخصیت آن حضرت » می پردازد .

برنامه توسط دو گوینده اجرا می شود . کارشناس برنامه حجت الاسلام دکتر شهاب ، در استودیو حضور داشته و پیرامون موضوع ابعاد رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شخصیت آن حضرت صحبت می کنند . با توجه به برگزاری همایش گردهمایی علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی در محل روستای بهلگرد بیرجند ، یک نفر گزارشگر در محل حضور داشته و در لابلای برنامه گزارش هایی زنده از محل این مراسم تهیه و پخش می شود .

دو بخش نمایشی کوتاه ، تهیه گزارش از اماکن مذهبی ، اماکن برپایی جشن و سرور و انجام گفتگوهای مردمی ، پخش صحبت های کوتاه مردم درباره مبعث حضرت رسول و آثار آن ، اخلاق ، مهربانی و .... از دیگر بخش های برنامه است .

با آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس و خبرنگاران شهرستان های خراسان جنوبی ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد . پخش موسیقی های باکلام و بیکلام مناسبتی و پخش تلفن ها و پیامک های شنوندگان نیز چاشنی بخش برنامه خواهد بود .

ویژه برنامه « بعثت نور » به مدت 150 دقیقه ، از ساعت 09:00 الی 11:30 روز شنبه ( مورخ 26 اردیبهشت ماه ) ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « ملیحه کاووسی » بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از :

- گویندگان : مسعود حسنی ، سمیه تربیتان

-گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی ، فاطمه برهانی

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

- صدابردار : نبی الله نبی پور