سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

بصیرت عاشورایی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بصیرت عاشورایی

Loading the player...

همزمان با فرارسیدن محرم‌الحرام، شهر رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد، پیر و جوان و زن و مرد برای عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) آماده می شوند تا با شور همراه با شعور و معرفت، حماسه حسینی (ع) را بشناسند و زنده نگاه دارند.

شبکه استانی به عنوان رسانه ای تاثیرگذار در جامعه هدف خود، در تبیین اهداف و ابعاد مختلف حماسه عظیم قیام امام حسین (ع) و زنده نگاه داشتن آن، نقشی برجسته دارد . از همین رو سیمای خراسان جنوبی (خاوران) به منظور «تبیین فلسفه و اهداف قیام امام حسین (ع) و پیام های آن به مردم و تاثیر گذاری بر رفتار اجتماعی آنان» ویژه ای برنامه ای با عنوان «بصیرت عاشورایی» را برای پخش در دهه اول محرم تدارک دیده است .

در این برنامه مراسم سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین (ع) در شهرستـان های مختلف استان خـراسان جنوبی به تصویر کشیده می شود تا نمونه ای از یک الگوی صحیح عزاداری ارائه گردد .

مدت زمان هر برنامه 60 دقیقه است و به تعداد 13 قسمت تولید و پخش خواهد شد. برنامه در هر شب به یکی از شهرستانها اختصاص خواهد داشت که در آن گزیده ای از «مراسم سخنرانی، سینه زنی و عزاداری شهرستان» مربوطه پخش خواهد شد.

در هر برنامه «با یکی از پیرغلامان یا خادمان حسینی در شهرستان» گفتگو خواهد شد.

«ظرفیت های هر شهرستان » شامل مواردی همچون: آداب و رسوم، نذورات ویژه، حال و هوای شهرستان در ایام محرم، تکیه های خاصی که توسط نوجوانان و جوانان برپا شده و .... نیز در «بخش گزارشی» معرفی و به تصویر کشیده خواهد شد.

از جمله بخش های ثابت برنامه «آیتم کارشناسی» است که با حضور شخصیت های مرجع، تاثیرگذار و مطلع هر شهرستان به بررسی موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» در جامعه پرداخته می شود؛ به نحوی که در هر برنامه یکی از مصادیق این موضوع بررسی می گردد.

پخش ویژه برنامه بصیرت عاشورایی از شب اول محرم (مصادف با 22 مهر) آغاز و تا شب سیزدهم محرم ادامه خواهد داشت. شما هم استانی های گرامی می توانید در ساعت 21:00 بییننده این برنامه از شبکه خاوران باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 14:00 روز بعد پخش خواهد شد.

شهرستان محل ضبط هر برنامه و موضوعات آن به ترتیب ذیل خواهد بود :

- برنامه اول ( تاریخ 1394/07/22) : شهرستان خوسف / موضوع : "تبیین ، تشریح و تحلیل ریشه های قیام امام حسین (ع)".

- برنامه دوم ( تاریخ 1394/07/23) : شهرستان درمیان (روستای نوزاد) / موضوع : "معرفی و تبیین فداکاری جوانان به ویژه حضرت علی اکبر (ع) و نقش حضرت علی اصغر (ع) در واقعه کربلا".

- برنامه سوم ( تاریخ 1394/07/24) : شهرستان بیرجند / موضوع : " تبیین نقش واقعه کربلا در حفظ و تثبیت اسلام".

- برنامه چهارم ( تاریخ 1394/07/25) : شهرستان زیرکوه / موضوع : "بررسی ابعاد شخصیتی و ویژگی ها و فضائل امام حسین (ع)".

- برنامه پنجم ( تاریخ 1394/07/26) : شهرستان قاین / موضوع : "وفاداری ، ایثار و بصیرت اصحاب در اوج تنگناها".

- برنامه ششم ( تاریخ 1394/07/27) : شهرستان بشرویه / موضوع : "بررسی عبرت های عاشورا در زمینه های فرهنگی و اهمیت اقامه نماز".

- برنامه هفتم ( تاریخ 1394/07/28) : شهرستان سربیشه / موضوع : "ولایت مداری و نقش جوانان در کربلا".

- برنامه هشتم ( تاریخ 1394/07/29) : شهرستان نهبندان (شوسف) / موضوع : "اهداف قیام امام حسین (ع) ، ایثار و از خود گذشتگی".

- برنامه نهم ( تاریخ 1394/07/30) : شهرستان طبس / موضوع : "تبیین ویژگی ها و ابعاد شخصیتی حضرت ابوالفضل (ع) و نقش آن حضرت در کربلا ".

- برنامه دهم ( تاریخ 1394/08/01) : شهرستان سربیشه ( شهر مود) / موضوع : "قیام عاشورا و برپایی عدل و داد در بین امت اسلامی و راز ماندگاری و جاودانگی حماسه عاشورا".

- برنامه یازدهم ( تاریخ 1394/08/02) : شهرستان سرایان / موضوع : "بررسی ابعاد شخصیتی و فضائل امام سجاد (ع) و نقش آن حضرت در زنده نگه داشتن حماسه عاشورا".

- برنامه دوازدهم ( تاریخ 1394/08/03) : شهرستان فردوس / موضوع : "بصیرت و بررسی ابعاد شخصیتی حضرت زینب (س) به عنوان پیام رسان و استمرار بخش نهضت حسینی".

- برنامه سیزدهم ( تاریخ 1394/08/04 ) : شهرستان خضری / موضوع : "حضرت رقیه (س) و نقش ایشان ، ضعف بصیرت دینی عوام و خواص در آن زمان".

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « مهدی مودی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید عبارتند از :

کارگردان تلویزیونی : امید واحدی فر

تصویربرداران : حسین شریفی نیا، حسن اکبری، محمد بهشتی

نورپرداز : مهدی مودی

صدابردار : احسان جعفرزاده، امیر زارعی

گزارشگر: ایمان خوشحال

تدوینگر: محمد کاخکی

دستیار تهیه و ارتباطات : حسن اکبریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام لینک دانلود بصیرت عاشورایی شهرستان بشرویه رو... عاشق حسینی ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ ۱۵:۴۲
اجرتان با آقا سیدالشهدا (ع) برایتان دعا می کنم که... کارگر از طبس ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ ۱۵:۰۵

عاشق حسینی
سلام
لینک دانلود بصیرت عاشورایی شهرستان بشرویه رو میزارید؟؟
باتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ ۱۵:۴۲
کارگر از طبس
اجرتان با آقا سیدالشهدا (ع) برایتان دعا می کنم که در کارتان موفق باشید . از این که به شهرستان های مختلف استان توجه دارید ممنونم . ضمنا اگه امکان دارد اقای خوشحال را عوض کنین چون ایشان در برنامه چراغون با آقای نخعی نمایش های طنز داشتن
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ ۱۵:۰۵