جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

بصیرت عاشورایی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بصیرت عاشورایی

 

همچنان که حضرت امام خمینی (ره) در جمله ای می فرمایند : « کربلا را زنده نگه دارید و نام مبارک حضرت سید الشهدا را زنده نگه دارید که با زنده  بودن او اسلام زنده نگه داشته می شود » تبین روشن بینانه فلسفه و تحلیل وقایع قیام امام حسین (ع) ، از جمله وظایف رسانه در تمامی زمان ها و به ویژه در ماه محرم است .

در همین راستا در ماه محرم ویژه برنامه تلویزیونی  با عنوان « بصیرت عاشورایی » تولید و پخش خواهد شد که رویکرد اصلی آن " شناساندن اهداف قیام امام حسین (ع) و پیام های آن به مردم و به ویژه به نسل جوان " می باشد .

در این برنامه مراسم سخنرانی و عزاداری اباعبداالله الحسین (ع) در شهرستانهای استان به تصویر کشیده می شود که هر شب به یکی از شهرستانها اختصاص خواهد داشت .

علاوه بر پخش مراسم سخنرانی ، مرثیه سرایی و سینه زنی ، در هر برنامه با یکی از ذاکران پیشکسوت شهرستانها گفتگو می شود . در قالب آیتم کارشناسی با عنوان" یک درس ، یک حماسه" ، درسها و عبرت های حماسه عاشورا بیان می گردد .

برنامه به موضوعات مختلفی همچون امر به معروف و نهی از منکر ، تبیین و تحلیل علت پدید آمدن حادثه عاشورا ، تبیین نقش و جایگاه عاشورا در حفظ و تثبیت اسلام اصیل ، تجلیل جایگاه خواص در وقایع سال61 هجری ، تبیین و تشریح نقش اهل بیت امام حسین (ع) در زنده نگه داشتن عاشورا ، تبین نقش زنان در حماسه عاشورا و الگوبرداری زنان جامعه کنونی و ... پرداخته می شود .

مدت زمان این برنامه 50 دقیقه است که پخش آن از شب اول محرم آغاز شده و به مدت 13 شب ادامه دارد .

برنامه راس ساعت 21:00 از سیمای خراسان جنوبی ( شبکه خاوران ) پخش می شود .

 

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : غلامرضا شاهانی

کارگردان : امید واحدی فر

تصویربرداران : حسن اکبری /  مهدی مودی / محمد امین زراعتکار / محمد بهشتی/ سید علی اصغر طهماسبی

دستیاران تصویر : محمد عباسی / حسین شریفی نیا

نورپرداز : مهدی مودی / سید علی اصغر طهماسبی

صدابردار : احسان جعفرزاده

تدوینگر : احسان سماواتی