جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

بصیرت انقلابی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بصیرت انقلابی

Loading the player...

دهه فجر برای کشور ما یک فرصت تاریخی بود و ملت ما را از یک حصار بسیار خطرناک خارج کرد ... انقلاب، ملت ایران را از آن حصار خارج کرد و میدان و فرصت داد تا ملت بتواند در فضای آزاد، با اتّکای به خود، با قدردانی از استعدادهای درونی خود و با به کارگیری همه آحاد مردم در میدانهای عظیم کشور، خود را نشان دهد (بيانات مقام معظم رهبري در تاریخ 3 بهمن 1380).

با شروع دهه فجر، خاطرات ملت ایران از روزهای بهمن 57 تکرار می‌شود و چه شایسته است که این خاطرات و حوادث، به نسل جدید منتقل گردد تا اهداف و آرمان های حضرت امام (ره) و شهدا تا همیشه تاریخ زنده بماند. به همین سبب شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ویژه برنامه «بصیرت انقلابی» را برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر تدارک دیده است.

ویژه برنامه «بصیرت انقلابی» با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و با حضور در جمع مردم شهرستان های مختلف، تولید می شود تا ضمن برگزاری مراسم جشن انقلاب و افزایش بصیرت عموم مردم نسبت به مسائل انقلاب، اهداف و دستاوردهای آن، موجبات همگرایی و وحدت بیشتر مردم استان را فراهم آورد.

مدت زمان این ویژه برنامه 55 دقیقه است که با حضور آقای ایمان خوشحال و یک مجری از شهرستان مربوطه اجرا می شود. در هر برنامه با حضور یک سخنران و به مدت 15 دقیقه به بررسی موضوعات مرتبط با انقلاب و مسائل روز پرداخته خواهد شد که برخی از آنها عبارتند از : انتخاب اصلح و حضور حداکثری، قتنه از نگاه قرآن و اهل بیت(ع)، مبانی ولایت فقیه، مردم و انقلاب، اقتصاد مقاوتی و مدیریت جهادی، شهید و شهادت، عدالتخواهی و حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج)، واقع گرایی یا ارزش گرایی، جوانان و سبک زندگی ایرانی اسلامی، بیداری اسلامی، آرمانهای انقلاب، دشمن شناسی و مقابله با نفوذ دشمن.

در هر برنامه یک یا چند نفر از فعـالین انقلاب شهرستـان به بیان خـاطرات خود از دوران پیروزی انقلاب می پردازند. همچنین با حضور یکی از شعرای شهرستان که شعری با مضمون انقلاب سروده و ترجیحاً با گویش محلی بیان می شود، بخش شعرخوانی تولید و پخش خواهد شد.

تجلیل از خانواده معظم شهدا، معرفی کتاب، نماهنگ حماسی و انقلابی با استفاده از تصاویر انقلاب(ترجیحاً مربوط به شهرستان محل اجرای برنامه)، اجرای موسیقی و تئاتر توسط هنرمندان شهرستان، اجرای گروه سرود دانش آموزی و برگزاری مسابقه با حضور شرکت کنندگان در مراسم از دیگر بخش های متنوع این ویژه برنامه خواهد بود.

تعداد 12 ویژه برنامه بصیرت انقلابی تولید خواهد شد که شما هم استانی های عزیز می توانید از 11 تا 22بهمن ماه ، در ساعت 19:00 هر شب بیینده این ویژه برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. تکرار این ویژه برنامه نیز در ساعت 14:00 روز بعد پخش خواهد شد .

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردان ویژه برنامه بصیرت انقلابی «امید واحدی فر» است. سایر عوامل تولید این برنامه عبارتند از:

دستیار تهیه و نورپرداز: مهدی مودی

مجری: ایمان خوشحال به همراه یک مجری از هر شهرستان

تصویربرداران: حسن اکبری، محمد بهشتی، حسین شریفی نیا

صدابردار: امیر زارعی    

تدوینگر: محمدباقر شاهدجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه بسیار خوبی است. ممنون از عوامل برنامه شریف شریف زاده ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۱۱:۳۰

شریف شریف زاده
برنامه بسیار خوبی است. ممنون از عوامل برنامه
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۱۱:۳۰