جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بسیج سازندگی خراسان جنوبی دارای رتبه سوم کشوری - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج سازندگی خراسان جنوبی دارای رتبه سوم کشوری

alt

بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حوزه های مختلف خدمات رسانی به مناطق محروم رتبه سوم کشور است.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی در نشست خبری با بیان این مطلب گفت:با توجه به شعار سال محور کار گروههای جهادی هم بر پایه تولید و اشتغالزایی در مناطق محروم قرار گرفته تا هر چه بیشتر حماسه اقتصادی تحقق یابد.

زهرایی افزود:عمده ترین این طرح ها در بخش های کشاورزی ، مرغداری ،پرورش ماهی و استفاده بهینه از قنوات است و تاکنون 70 هزار جوجه 45 روزه بومی بین هزار خانوار روستایی توزیع شده است.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان مهمترین محور فعالیت های بسیج سازندگی استان در سال جاری را طرح های کوچک و زودبازده و منطبق با اقتصاد مقاومتی در 5 عرصه ترویجی و آموزشی و 5عرصه عملیاتی و اجرایی از جمله توزیع مرغ بومی بین روستاییان، پرورش ماهی و قارچ وتولید ورمی کمپوست  و صنایع تبدیلی و تکمیلی مانند فرآوری زرشک دانست.

زهرایی همچنین از برگزاری همایش رسم هجرت ،همایش اقتصاد مقاومتی ، رونمایی از 3 کتاب با موضوع قنات و مرتع  در اردیبهشت و افتتاح 44 طرح  در راستای محرومیت زدایی هفته آینده خبر داد.

گفتنی است پارسال 215 گروه جهادی دانشجویی و در بخش طرح هجرت دانش آموزی هم 3 هزار و 100 نفر روز در فعالیت های بسیج سازندگی استان شرکت کردند.

در نوروز امسال نیز 35 گروه جهادی در مناطق محروم استان خدمت رسانی کردند که در نوروز 91 این تعداد 10 گروه بوده است.