جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بزرگترین دومینوی فجر انقلاب - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بزرگترین دومینوی فجر انقلاب

از جمله راهپیمایی ها و تظاهرات با شکوه مردم بیرجند در دوران انقلاب ، می توان به راهپیمایی روز 7 بهمن ماه سال 1357 اشاره کرد ( که شاید بتوان گفت بزرگترین راهپیمایی بود ) .

برای انجام این راهپیمایی ، از چند روز قبل اطلاع رسانی و هماهنگی توسط مسئولین ذیربط انجام شده بود و قرار بود مردم در روز 7 بهمن ماه در محل مسجد جامع پایین شهر بیرجند ، جمع شوند .

پس از حضور جمعیت در این مکان ، یکی از روحانیون سخنرانی کرد . سپس پرچم هایی از تصاویر حضرت امام خمینی (ره) توسط تجاری که مغازه شان در همان نزدیکی بود ، آماده شد . تعداد 10 نفر نیز به عنوان انتظامات مشخص شدند که بنده یکی از آنها بودم .

بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی با محوریت قیام 15 خرداد و تبعید امام خمینی(ره) در دانشگاه بیرجند اجرا شد. این دومینو با 120 هزار قطعه، تصاویر مربوط به تبعید امام خمینی به خارج از کشور، آغاز اعتراضات انقلابی مردم در قیام 15 خرداد، اعدام مبارزین انقلابی، حضور مردم مبارز در میدان آزادی ، تصاویر مر بوط به رفتن شاه و دوران دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده است هدف از انتخاب قیام 15 خرداد به عنوان موضوع دومینو به نمایش گذاشتن ریشه های پیروزی انقلاب در قیام 15 خرداد است زیرا آنچه جرقه های انقلاب را در میان مردم شعله ور کرد و موجب شد گروه های انقلابی بفهمند که سازش و انتقاد از حکومت شاه فایده ای ندارد و حکومت شاه تنها یک دست نشانده است کشتار مردم در قیام 15 خرداد بود.

در نگاه بیشتر ببینید