جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برگزاری 13 جشنواره بین المللی رضوی در بین 75 کشور جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 13 جشنواره بین المللی رضوی در بین 75 کشور جهان

13 جشنواره بین المللی رضوی در بین 75 کشور جهان برگزار می شود.

این جشنواره به مناسبت دهه کرامت با بهره گیری از ظرفیت دانشمندان و ارداتمندان امام رضا (ع) با محوریت وزارت ارشاد شامل فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجموعه مصطفی العالمیه برگزار می‌شود.

محبی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در این جشنواره 16 چهره برجسته فرهنگی، هنری، خارجی و داخلی با عنوان خادمان فرهنگ رضوی در اختتامیه جشنواره بین‌المللی رضوی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی افزود: جشن‌های مردمی نیز با نظارت عالی دبیرخانه کانون‌های مساجد در سراسر کشور به مناسبت این دهه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نقاشی‌خط و حروف نگاری رضوی در خراسان جنوبی ،گفت: 525 اثر از سوی هنرمندان کشوری در مرحله نخست جشنواره نقاشی خط و حروف نگاری رضوی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 340 اثر نقاشی خط و 185 اثر حروف نگاری بوده است.

احمد محبی افزود: در مرحله نخست این جشنواره از 21 استان کشور حضور داشته‌اند که بیشترین آثار از تهران و خراسان جنوبی بوده و مرحله دوم این جشنواره با عنوان کارگاه عملی برای تولید اثر و تولید نمایش 27 و 28 مردادماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین مراسم اختتامیه این جشنواره نیز، 29 مردادماه در سالن آمفی تئا‌تر علامه فرزان بیرجند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت در مرکز استان ،تصریح کرد: نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی در محل نگارخانه شهر بیرجند، برگزاری جشن هشت توسط کانون و شب شعر اختصاصی هنرمندان استان و مسابقات کتابخوانی در خصوص حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) توسط دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین از دیگر برنامه‌های این دهه را استقبال از کاروان خدام رضوی در سطح مساجد، برگزاری جشن‌های دهه کرامت در سطح کانون‌ها، برگزاری شب شعر رضوی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی رضوی توسط دبیرخانه کانون‌های مسجد استان اعلام کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای خراسان جنوبی