سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری کنگره ملی امامزادگان در شهرستان طبس در 29 مرداد - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کنگره ملی امامزادگان در شهرستان طبس در 29 مرداد

کنگره ملی امامزادگان در شهرستان طبس برگزار می شود .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی‌الکاظم(ع) با همکاری آستان حضرت حسین بن موسی‌الکاظم(ع) در طبس خبر داد.

محمدطاهر گرایلی با اشاره به اینکه امامزادگان نماد گرایش‌های مذهبی و باورهای اعتقادی مسلمانان هستند افزود: وجود مرقد مطهر امامزادگان به عنوان کانون‌های جوشش عواطف و احساسات دینی و همچنین بررسی سیره زندگانی آن بزرگواران از جهات معنوی، علمی، جهادی، اجتماعی و فرهنگی بسترهای رشد و تعالی روح انسان را فراهم آورده و از محورهای اساسی ترویج فرهنگ معارف معصومین(ع) محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که «بقاع متبرکه امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شود» و به منظور همگرایی و هم‌افزایی با دیگر سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی کشور و بهره‌گیری از آثار برکات این مراکز نورانی و مقدس، کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در سه محور شخصیت شناسی حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، نقش فرهنگی امامزادگان و بررسی جلوه‌های معماری آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با موضوعات مختلف پیش بینی شده است.

گرایلی گفت: علاقمندان می‌توانند مقالات خود را تا تاریخ 10 مردادماه امسال از طریق آدرس‌های الکترونیکی WWW.Awqaf.ir یا WWW.Mighatalreza.ir ارسال کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی همچنین یادآور شد: نتایج نهایی داوری مقالات ارسالی در 17 مردادماه امسال‌ اعلام و هدایای ارزشمندی به همراه تندیس کنگره و لوح تقدیر برای بیست مقاله برتر در نظر گرفته شده و کنگره در ایام نورانی دهه کرامت، 29 مردادماه همزمان با روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در تالار همایش‌های میقات‌الرضا طبس برگزار می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی