جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری کنفرانس تازه های هپاتیت های ویروسی در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کنفرانس تازه های هپاتیت های ویروسی در بیرجند

کنفرانس تازه های هپاتیت های ویروسی در بیرجند برگزار شد.

کنفرانس علمی فن آوریهای نوین تشخیصی در بیماریهای عفونی و تازه های هپاتیت ویروسی، با حضور پزشکان و متخصصان اروپایی و ایرانی در بیرجند برگزار شد.

در این کنفرانس یک روزه که از صبح روز شنبه (8آبان) در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آغاز شده است، پزشکان و متخصصان بیماریهای عفونی از انجمن بیماریهای عفونی اروپا و شبکه هپاتیت ایران، آخرین روشهای تشخیص و درمان مناسب بیماری هپاتیت را بررسی کردند.

پروفسور آندریا کوزاریزا، پروفسور کریستینا موسینی و پروفسور ماریا کاپوبیانچی از متخصصان انجمن بیماریهای عفونی  اروپا و پروفسور سید مؤید علویان رئیس شبکه هپاتیت تهران، دکتر جزایری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر سید رحیم رضائی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهمانان این کنفرانس پزشکی بودند.

دکتر ضیائی، رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در این کنفرانس 8 مقاله داخلی و 3 مقاله از خارج کشور ارائه شد.

دکتر ضیائی، هدف برگزاری این کنفرانس را آگاه سازی برای ریشه کنی هپاتیت های ویروسی و آشنایی با فن آوری های جدید تشخیص بیماریهای عفونی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون برای درمان هپاتیت C در کشور اقدامات خوبی انجام شده است و 98 درصد بیماران با داروهای جدید این بیماری، درمان پذیر شده اند افزود: متأسفانه تنها 5 درصد بیماران مبتلا به هپاتیت c  در کشور از بیماری خود اطلاع دارند و بقیه نمی دانند که مبتلایند و اینکه این بیماری قابل درمان است به همین دلیل باید اطلاع رسانی شود تا افرادی که احتمال دارد به این بیماری مبتلایند، آزمایش دهند و برای درمان اقدام کنند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی