سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه هم اندیشی تخصصی بسیج با مدیران عرصه صنعت و تولید - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کارگاه هم اندیشی تخصصی بسیج با مدیران عرصه صنعت و تولید

در این جلسه موانع پیش روی سرمایه گذاری و کسب و کار در استان و چالشهای پیش روی صنعت و معدن استان است بررسی شد. 

امیری؛ رییس شورای عالی قشر کارگری استان در این جلسه با اشاره به اینکه در زمینه  فضای کسب و کار،کشور ما در بین 172 کشور دنیا رتبه 152را داراست گفت : متاسفانه این آمار بسیار نامناسب است و مسئولین مربوطه باید بیش از پیش برای ارتقای فضای کسب و کار فعالیت نمایند .

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان نیز با تاکید بر اهتمام ویژه مدیران در عرصه کسب و کار گفت : همه ما باید برای بهبود  فضای کسب و کار در استان تلاش کنیم.

جمیع بابیان اینکه ماباید مدیریت منابع داخل استانمان از جمله محصولات استراتژیک و نیروی انسانی  مدیریت کنیم،گفت : باید استعداد ها و ظرفیت های استانمان را شناسایی و برای افزایش حضور  سرمایه گذاران در استان تلاش شود .

مسئول سازمان بسیج کارگری استان نیز ضمن بیان سیاست ها و رویکردهای بسیج در عرصه صنعت و تولید گفت : بسیج توجه ویژه ای به قشر کارگر در عرصه صنعت و تولید دارد .

سرهنگ پاسدار کریم زاده ترویج و تعیین فرهنگ تفکر بسیجی در بین اقشار کارگر ، کمک به تحقق استقلال اقتصادی کشور ، ایجاد بسترهای لازم در راستای اسلامی کردن محیط های کار وتولید , کمک به نهادینه کردن منویات مقام معظم رهبری در بخش کار و تولید ,ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای توانمندی کارگران بسیجی و ... را از جمله اهداف و سیاست های بسیج کارگری عنوان کرد .

مدیر کل فنی و حرفه ای استان نیز هدف سازمان فنی و حرفه ای را ایجاد ارتباط بین صنعت و آموزش های مهارتی به منظور ارتقای دانش و توانایی شغلی افراد و همچنین توسعه و گسترش آموزشهای مهارتی مورد نیاز صنایع برای افزایش مهارت کارگران عنوان کرد و افزود : اگر فعالان اقتصادی را در سه بخش صنعت –معدن و تجارت تقسیم کنیم به نوعی مسئولیت فضای کسب و کار کشور را به عهده گرفته اند و همچنین اگر پراکندگی جغرافیایی کشور و جمعیت 75 میلیون نفری را در نظر بگیریم باید به سمت بالا بردن بهره وری در بنگاه های اقتصادی و انطباق آن با تکنولوژی های روز حرکت کنیم تا بهره وری و کاهش قیمت تمام شده در بنگاه ها اتفاق بیفتد .

منبع: معاونت اطلاعات واخبار خراسان جنوبی