رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

برگزاری چهل و چهارمین جشنواره کشوری لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری چهل و چهارمین جشنواره کشوری لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی

چهل و چهارمین جشنواره کشوری لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی برگزار می شود.

سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و چهل و چهارمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در خراسان جنوبی برگزار می شود.

احمد محبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: این جشنواره برای حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی، ارج نهادن، تبیین و ترویج الگو های بومی و ملی، هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه برگزار می شود.

احمد محبی افزود: این جشنواره با موضوع طراحی و دوخت در حوزه پوشاک بانوان با موضوعیت مانتو فرم "اجتماع" در ٢ بخش طراحی مانتو فرم اجتماع و مجلسی و دوخت مانتو فرم اجتماع و مجلسی برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره و نمایشگاه برای کلیه طراحان، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و فرهیختگان آزاد است گفت: میزان خلاقیت، نوآوری و ابتکار در طرح و تناسب رنگ و استفاده ار المان های سنتی اسلامی ایرانی از جمله معیارهای  داوری در این جشنواره  است.

احمد محبی مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به این جشنواره را تا ٥ بهمن  امسال اعلام کرد و گفت: هر طراح می‌تواند با ارائه ٧ اثر در جشنواره شرکت کند .

به گفته وی برای شرکت کنندگانی که آثار آنها به بخش نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت صادر خواهد شد.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و چهل و چهارمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی ٥ اسفند در بیرجند برگزار می شود.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره و نمایشگاه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت  اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی به آدرس اینترنتیkhj.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی