سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

برگزاری همایش نکوداشت پروفسور معتمدنژاد و تقدیر از 26 روزنامه نگار برتر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش نکوداشت پروفسور معتمدنژاد و تقدیر از 26 روزنامه نگار برتر استان

همایش نکوداشت پروفسور معتمدنژاد برگزارشد.

استقلال حرفه ایی روزنامه نگاران، از دغدغه های آنان است.

انتظامی، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش نکوداشت پروفسور معتمدنژاد با بیان این مطلب گفت: در کشور ایران، روزنامه نگاران از استقلال حرفه ایی فاصله دارند.

انتظامی افزود: اگر این قشر از جامعه به استقلال حرفه ایی دست یابند، توسعه فرهنگی در کشور نیز بیش از بیش ایجاد می شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای مدیریت بهتر در عرصه روزنامه نگاری باید به سمت ایجاد شوراهای مطبوعاتی گام برداشت، افزود: تمامی مسائل مربوط به روزنامه نگاران باید در این شوراها بررسی شود و دولت نه صلاحیت دارد و نه مصلحت است که مسائل مربوط به روزنامه نگاران را دنبال کند.

پدر علم سم شناسی ایران، پروفسور مهدی بلالی مود نیز که میهمان ویژه این جلسه بود خدمات علمی پروفسور معتمدنژاد را ارزشمند دانست و گفت: ایشان با عشق و علاقه به کشور خدمت کردند و در زمانی که بسیاری از تحصیلکرده ها ایران را ترک کردند، ایشان در کشور ماندند و خدمات رساندند.

پروفسور بلالی مود، از موزه مفاخر استان هم انتقاد کرد و افزود: این مکان در شان بزرگان نیست.

برادر پروفسور معتمدنژاد هم با بیان این که تاکنون 19 جلد کتاب از پروفسور معتمدنژاد چاپ شده است، گفت: این کتاب ها به عنوان کتب مرجع در دانشگاه های ایران و خارج از کشور تدریس می شود.

همچنین در این همایش از 26 روزنامه نگار برتر در بخش های خبر، گزارش، تیتر، سرمقاله و یادداشت، عکس و بخش آب و بحران و از 10 مدیر روابط عمومی برتر قدردانی شد.

یکی دیگر از برنامه های این همایش رونمایی از سند چشم انداز فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، در این سند برنامه 4 ساله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شده است.

همچنین یکی از بوستان های بیرجند در بلوار شعبانیه نیز به نام پروفسور معتمدنژاد نامگذاری شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی