رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

برگزاری همایش نقش دامپزشکی در پدافند غیرعامل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش نقش دامپزشکی در پدافند غیرعامل

alt

به مناسبت روز ملی دامپزشکی همایشی با عنوان"نقش دامپزشکی در پدافند غیرعامل"در بیرجند برگزار شد تا کاهش آسیبهای ناشی از بیماری های دامی و جلوگیری از گسترش آنها مورد ارزیابی قرار گیرد .

صنعت دام و طیور، دومین سرمایه ملی و مولد کشور است .صنعتی که اگر پدافند غیر عامل در آن جدی گرفته نشود می تواند با برنامه ریزی های دشمن و شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام علاوه بر تهدید بهداشت عمومی کشور اقتصاد و اشتغال را تهدید کند .

این همایش که با هدف ارائه راهکار مناسب برای مقابله با بیماری های واگیردار  بین انسان و دام  برگزار شد مدیرکل دامپزشکی استان  هم علت برگزاری این همایش را در استان  اشتغال جمعیت قابل توجهی از مردم خراسان جنوبی  در صنعت دام و طیور و خطرات بیماری های مشترک بین انسان و دام  اعلام کرد  و گفت : وجود بیش از 460 کیلومتر مرز مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان نقش دامپزشکی را دو چندان می کند.

سردار نظری فرمانده سپاه انصار الرضای استان هم  با اشاره به توجه جدی در بحث پدافند غیر عامل در همه حوزه ها از پدافند غيرعامل به عنوان جنبه سخت افزاري توليد قدرت در ايران یاد کرد  و گفت: براي موفقيت در اين بخش ، بايد با برنامه ریزی روحيه جهادي را در بين مردم و مسوولان تقويت كنيم.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی