جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری همایش علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی

همایش علمای تشیع و تسنن خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد .

به مناسبت عید سعید مبعث همایش هم اندیشی علمای تسنن و تشیع خراسان جنوبی با محوریت پیامبر اسلام محور وحدت و همدلی مسلمانان در روستای بهلگرد بیرجند برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ، دادستان کل کشور در این همایش  پیامبر اسلام (ص) را کانون وحدت و همدلی بین مسلمانان  دانست .

وی گفت : راهبرد امروز دشمن تفرقه بین ملسمانان است و امروز بیش از هر زمان باید همواه مسئله وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی مسلمانان جهان هویت خویش را بازیافتند و بیداری مسلمانان در پرتو بعثت حاصل شده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه علمای شیعه و سنی الگوهای جامعه هستند، افزود: امروز نجات انسانها در پرتو بعثت محقق می شود .

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی جامعه بشری نیازمند بعثت است، گفت: وحدت به عنوان حرکت استراتژی جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: استکبار جهانی به این نتیجه رسیده که آنچه در مقابل آن صف آرایی کرده چیزی جز اسلام نبوده است .

وی افزود: ایجاد تفرقه و مسلح کردن گروه های تکفیری وتقویت آنان علیه مسلمانان مهمترین اهداف غرب و دشمن بوده و آنچه مسلم است آن است که باید ابعاد بعثت پیامبر در بین جامعه بشریت تبیین شود.

دادستان کل کشور وی ادامه داد: ما معتقدیم هرکس سخن از تفرقه بزند در راستای راهبرد دشمن گام برداشته و ما این حرکتش را محکوم می کنیم.

وی افزود: این نشست باید این پیام را داشته باشند که دین مداری مردم حفظ شود و پیام آن به همه جهان صادر شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به اینکه نرخ جرم و جنایت در خراسان جنوبی نسبت به جمعیت آن، پایین ترین نرخ کشور است، افزود: این امر با دین مداری مردم و همچنین کوشش علمای شیعه وسنی جهت هدایت مردم محقق شده است.

حجت الاسلام عبادی ، نماینده مردم شهرستان های بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم تفرقه را یکی از معضلات بزرگ جامعه دانست .

وی گفت : دشمن در صدد است با تفرقه افکنی بین مسلمانان به اسلام ضربه بزند اما با وحدت بین مسلمانان هیچگاه به اهداف خود دست نخواهد یافت.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی