سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری همایش علمای اهل سنت در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش علمای اهل سنت در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ،  علمایبرگزاری همایش علمای اهل سنت در خراسان جنوبی شیعه و اهل سنت در این نشست بر تقویت وحدت بین مسلمانان برای مقابله با دشمنان تأکید کردند.
امام جمعه موقت بیرجند در این همایش با بیان اینکه باید با تحکیم وحدت بین مسلمانان، نقشه شوم دشمنان را بی اثر کنیم ، گفت: در راه ایجاد وحدت و انسجام نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.
حجت الاسلام مختاری با اشاره به جنایت‌های داعش در کشور‌های مسلمان افزود: این گروهک‌ها دست پرورده امریکا بوده و در راستای منافع استکبار جهانی فعالیت می‌کنند و به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی، جوانان را مورد اهداف شوم خود قرار دادند، گفت: امروز فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به دنبال تخریب اذهان عمومی و جدا کردن جوانان از قرآن، اسلام و مساجد هستند.
حجت الاسلام مختاری افزود: امروز وظیفه علمای تشیع و اهل سنت این است که جهان اسلام را از خطر نفوذ این تفکرات انحرافی، آگاه و گفتمان وحدت را در داخل و خارج از کشور تقویت کنند.
وی گفت: تمام تلاش ما این است تا اسلام ناب و راستین و برداشت منطقی از آیات قرآن را درجامعه نهادینه کنیم چرا که بر خلاف تبلیغات غرب، اسلام دین عقلانیت و مهربانی است.
حجت الاسلام مختاری با تاکید بر حفظ وحدت بین مسلمان برای مقابله با دشمن، افزود: در قرآن کریم نیز اشاره زیادی به وحدت و اخوت شده که باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان درمیان نیز در این مراسم گفت: ۹ دی روز تثبیت جریان انقلاب و همچنین به درستی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است.
مولوی عبدالهی افزود: حماسه ۹ دی یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ انقلاب اسلامی است که در جریان آن، اقتدار ملت ایران بیش از پیش به جهانیان ثابت شد.
وی با تاکید بر اینکه دشمن هرگز دست از دشمنی‌های خود بر نمی‌دارد، گفت: دشمنان همواره سعی دارند تا با ترفند‌های مختلف بین نظام و مردم فاصله ایجاد کنند تا از این طریق بتواند به اهداف شوم خود برسند.
مولوی عبدالهی افزود: فتنه شوم دشمنان به لطف خداوند با درایت و راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور با بصیرت، اتحاد و یکدلی مردم خنثی شد.