رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

برگزاری همایش آموزشی پدافند سایبری در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش آموزشی پدافند سایبری در بیرجند

alt

فضای سایبری در کشور تغییر ماهیت داده است .       

دبیر شورای هماهنگی قرارگاه پدافند سایبری کشور افزود: با توجه شرایط پیش آمده مشخص شد فضای سایبری از حالت سرگرمی و بازی خارج شده و حوزه عملکرد آن تغییر ماهیت داده و به یک بخش حساس و حیاتی تبدیل شده است.

پارسا در همایش آموزشی پدافند سایبری خراسان جنوبی با بیان اینکه اهداف کلی پدافند غیرعامل باید برای تمام مدیران و مسئولان اجرایی سراسر کشور تبیین شود، گفت: لزوم افزایش امنیت سیستم های امنیتی باید توسط مدیران مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تمام زیرساخت های کشور به سمت فضای سایبری در حال تدوین است، افزود: تامین زیرساخت های سایبری در برنامه های پنج ساله و در راس آن در افق 1404 کشور طراحی شده است.

دبیر شورای هماهنگی قرارگاه پدافند سایبری کشور با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی علیرغم نوپا بودن دارای فناوری های روز برجسته ای است، افزود: این فناوری کافی نبوده و باید نسبت به تولید علم در کشور برنامه ریزی شود.

پارسا گفت: امروز از نقشه های جدید دشمن بر علیه طراحی مشکلات و آسیب هایی از طریق فضای سایبری به ملت ها است که لزوم آشنا کردن جوانان با آسیب های این حوزه را دو چندان می کند.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که مستلزم به کارگیری جنگ افزار و تسلیحات نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی، حساس و مهم نظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان خسارات و تلفات ناشی از حملات و بمباران های هوایی موشکی دشمن را به حداقل ممکن کاهش داد.

دفاع غیرعامل شامل مکان یابی، استتار، اختفاء، پوشش، تفرقه و پراکندگی، استحکامات، سازه های امن و مقاوم سازی ، فریب و اعلام خبر است.

همایش پدافند ساییری از امروز به مدت دو روز در بیرجند آغاز به کار کرده است.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی