سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

برگزاری نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی 30 مهرماه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی 30 مهرماه

alt

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: نهمین جشنواره ملی قربان تا غدیر در خراسان جنوبی 30 مهرماه برگزار میشود.

کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ؛محمد مطهریفر ،با اشاره به برگزاری جشنواره ملی قربان تا غدیر، اظهار داشت: این جشنواره در بخشهای خوشنویسی، شعر، گرافیک و مقالهنویسی برگزار میشود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را اتحاد و همدلی با تأسی از عید بزرگ قربان و الگوپذیری و شخصیتپردازی با تأسی از شخصیت و معارف امام علی(ع) برشمرد.

وی گفت: شاخصه های انسان کامل در فرهنگ ابراهیمی و علوی، مقام ابراهیم، مناقب علوی و حجه الوداع به عنوان موضوعات بخش شعر انتخاب شده که می تواند در قالب قصیده غزل و شعر سپید عرضه شود.مطهری فر ادامه داد: اشعار برگزیده جشنواره  در کتاب مجموعه آثار جشنواره چاپ خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: برای بخش خوشنویسی موضوع سخنان حکمت آمیز نهج البلاغه (کلمات قصار) انتخاب شده که در رشته های نستعلیق و شکسته نستعلیق عرضه می شود.

وی اظهار کرد: بخش گرافیک با موضوع مفاهیم نمادین پیوند قربان و غدیر، تبیین ولایت و قربان و غدیر به صورت طراحی پوستر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان جنوبی موضوع تعیین شده برای بخش مقاله نویسی را تحلیل وتبیین مبانی نظری و عملی قربان و غدیر، نقاط اشتراک و افتراق مذاهب اسلامی در نگاه به واقعه غدیر، تبیین جایگاه ولایت در قربان و غدیر ،بازتاب قربا ن تا غدیر در ادبیات فارسی و نقش قربا ن و غدیر در خلق حماسه های سیاسی و اقتصادی عنوان کرد وگفت: 10 مقاله برتر در کتاب مجموعه مقالات جشنواره به چاپ خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت:علاقهمندان به شرکت در این جشنواره آثار خود را تا ششم مهرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی تصریح کرد: هنرمندان می‏توانند برای اطلاع از نحوه شرکت و ارسال اثر به سایت ادارهکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس www. khj.farhang.gov.irمراجعه کنند.

مطهریفر یادآور شد: نمایشگاه آثار برتر و کارگاه های جنبی جشنواره همزمان با 28 و 29 مهرماه سال جاری در بیرجند برپا میشود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی