جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

برگزاری مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند

مسابقات ملی استارتاپ ویکند در بیرجند آغاز شد.

این مسابقات با حضور 56 شرکت کننده از دانشگاههای بیرجند، فردوسی مشهد، گیلان،شاهرود و کرمان و داورانی از بیرجند، تهران و مشهد در حال برگزاری است.

در مرحله نخست این مسابقات از بین 30 ایده،  7 ایده برتر شناخته شد.

نماینده جهانی استارتاپ ویکند در ایران دراین مراسم گفت: استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی برگزار می شود.

آقای احمدی افزود: در این مسابقات برنامه نویسان،مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم آمده تا طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند،گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند و برای جذب سرمایه گذاران ارایه ‌دهند.

معاون امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه صنعتی بیرجند هم به نخستین استار تاپ ویکند خراسان جنوبی در اردیبهشت امسال اشاره کرد و افزود: تعدادی از اعضای تیم‌های برگزیده این مسابقه، زمینه سازی برگزاری این برنامه را در مشهد و کشور افغانستان فراهم و جوانان را با مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار آشنا کردند.

آقای اقبالی افزود: سه تیم برگزیده دوره قبل استار تاپ ویکند بیرجند ایده خود را در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ثبت کرده اند و مشغول تکمیل و ساخت محصول و نرم‌افزار خود هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند به عنوان تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور، دومین شهر پس از تهران بود که به برگزاری این مسابقات پرداخت،گفت: تاکنون هزار و 200 استار تاپ ویکند در 115 کشور اجرا شده است.